MUZEUM SMYSLŮ

Na Muzeum smyslů jsem narazila náhodou na internetu a Ella trvala na tom, že musíme zajít. Tak jsme zašli a přesvědčili se, že na citátu od Alberta Einsteina, že realita je jen iluze, je kus pravdy. 

I found the information about the Museum of Senses on internet and Ella insisted that we have to go. So we did and found out that Albert Einstein's quote that reality is merely an illusion, is true.

...

KRIŠTOF KINTERA: NERVOUS TREES

Podzim je tady a pravdou je, že to není zase tak špatné. Konečně si totiž najdeme více času taky na něco jiného, než na kolo. Jako třeba tenhle víkend, kdy jsme se s Ellou vydaly do Rudolfina na rozsáhlou výstavu Krištofa Kintery Nervous Trees, která ukazuje sochy, instalace, obrazy a interaktivní objekty posledních pěti let autorovy tvorby. A opravdu pobavil.

Fall is here and the truth is that it's not so bad at all. Finally, we will find more time for something other than a bike. Like this weekend, when me and Ella visited the extensive exhibition of Krištof Kintera called Nervous Trees in Rudolfinum, which shows sculptures, installations, paintings and interactive objects of the last five years of the author's work. And it´s really fun!

...

VÝSTAVA KVĚTINA

Galerie Umění pro děti GUD nás hodně baví. Když byly Elle tři roky, chodila na jejich dokonalé výtvarné workshopy. Jejich experimentální malování pro nejmenší je vychytané do posledního detailu a děti baví od začátku do konce. Strašně mě mrzí, že dostali výpověď z Kafkova domu a musí si hledat nové působiště. Na Chvalském zámku na Praze 9 - Horních Počernicích aktuálně probíhá jejich výstava Květina z cyklu Umění očima dětí. Tuhle interaktivní výstavu o květinách významných umělců, jsme si nenechaly s Ellou ujít. 

The Art Gallery for children GUD is our favourite one. When Ella was three, she took part at its art workshops. The experimental painting for the youngest is amazing and the children have fun from the beginning to the end. I'm so sorry they have been denied from Kafka's house and have to find a new place. At the chateau Chvalský zámek in Prague 9 - Horní Počernice, the GUD organizes nice exhibition the Flower. An interactive exhibition of flowers by prominent artists, which we had to visit. 

...

FATA MORGANA: MOTÝLI

Již po patnácté se v pražské Botanické zahradě ve skleníku Fata Morgana koná výstava motýlů. Ellu motýli od mala fascinují, tak jsme si je letos nenechali ujít. Fata Morganu známe, už jsme se tam na tropické rostliny byli podívat. Byli jsme zvědaví, jak se motýlům v tomto prostředí daří a jestli to bude srovnatelné s motýláriem v Benalmadeně ve Španělsku, které při každé návštěvě jihu navštěvujeme. 

For the fifteenth time, an exhibition of butterflies takes place in Prague Botanical Garden in Fata Morgana tropical greenhouse. Ella is fascinated by butterflies, so we have decided to vistit it. We have been already in Fata Morgana before to see tropical plants there. We were curious to see how butterflies live in this environment and whether it will be comparable to the Butterfly Park in Benalmadena, Spain, which we like so much.

...

BIG BANG DATA

Big Bang Data, aneb Jak informační technologie mění náš svět? Výstava, která se zamýšlí nad tím, zda se data stala ropou dneška, municí pro zbraně hromadného dohledu, nebo jsou spíš novou příležitostí a nástrojem poznání, prevence, efektivity a transparentnosti. V Centru současného umění Dox můžete díky povedeným instalacím prozkoumat fenomén informační exploze, kterou aktuálně zažíváme. My jsme výstavu spojili s návštěvou vzducholodi Gulliver, takže s námi byla i Ella. A k našemu překvapení jí Big Bang Data velmi zaujala. 

Big Bang Data, in other words How information technology is changing our world? The exhibition asks whether the information is a new petroleum and  a weapon of mass surveillance, or rather, it is a new opportunity tool of knowledge, prevention, transparency, effectiveness. The Centre for Contemporary Art Dox presents through great installations the phenomenon of information explosion, which we are currently experiencing. We combined the visit of this exhibition with the visit of the airship Gulliver, so Ella was joining us. And to our surprise, she found Big Bang Data very interesting.

...

GULLIVER

V loňském roce vyrostla v Praze - Holešovicích 42 m dlouhá a 10 m široká ocelovo-dřevěná konstrukce vzducholodi a dostala jméno po jedné z nejznámějších fantasy postav - Gulliver! Vznáší se nad vnitřním dvorem Centra současného umění DOX a my jsme si konečně našli čas se na ní zajít podívat. Naprosto precizně zpracovaná vzducholoď bere dech. To si nenechte ujít.

Last year, 42 m long and 10 m wide steel-wooden structure of an airships was built in Prague - Holesovice and its name is Gulliver. It hovers over the inner courtyard of the DOX  - Centre for Contemporary Art. We finally had a time to go to see it. Absolutely precise airship is breathtaking. Don´t miss it.

...

Ať žije HURVÍNEK!

Elly přátelství s Hurvínkem a Máničkou trvá už přes rok. Má je doma plyšové, před spaním poslouchá jejich příběhy na CD pořád dokola, hlášky zná zpaměti a divadelní představení zbožňuje. Hurvínek letos slaví 90 let a Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka uspořádalo k této události výstavu. Nemohla na ní chybět. 

Ella´s friendship with Hurvinek and Manicka puppets lasts more than a year. She has both figures at home, listens CD stories before bedtime over and over again, know them all and loves their theater plays. Hurvinek puppet celebrates 90 years and the Prague City Museum in cooperation with the Theater of Spejbl and Hurvinek organize an exhibition. We could not miss it.

...

ZA KULTUROU

Moc volného času nemám, ale na divadlo, nebo koncert si ho vždycky udělám. V poslední době jsem jsem viděla tři krásná divadelní představení a ráda bych je doporučila dál. Třeba zrovna přemýšlíte, na co jít a budou se Vám tipy hodit. 

I don´t have so much free time, but I do my best to go to a theater, or a concert as often as possible. I visited three beautiful plays worth to recommend during last four months but mainly for Czechs as 4 sestry and Audience u Královny is played in Czech, The Loser(s) play is from two thirds expressed in acrobacy and dance, the rest is in Czech as well with no subtitles. 

...