JIZERSKÉ HORY NA KOLE

Co takhle zkusit vyjet na kole na nejvyšší horu Jizerských hor, na Smrk? Proč ne! Aneb cyklovýlet tentokrát v režii dvou holek, co prchly z města za tichem, krásnou přírodou a čerstvým horským vzduchem.

...

NA KOLE OKOLÍM SUŠICE

Dnešní cyklotrasa v Plzeňském kraji nás zavede do okolí města Sušice. Během výletu si prohlédneme hrad a zámek Velhartice, projedeme se lesy, pastvinami a malebnými vesničkami, vystoupíme na rozhlednu na kopci Svatobor a zastavíme se ve starobylé Sušici.

...

BLANSKÝ LES NA KOLE

Kam se vydáme tentokrát? Na jih Čech, do šumavského podhůří za krásami Blanského lesa. Ten kromě přírodních krás ukrývá i mnoho historických památek. K těm nejvýznamnějším patří cisterciácký klášter ve Zlaté Koruně a zřícenina rožmberského hradu Dívčí Kámen. Těšíte se?

...

TOULCOVY MAŠTALE

Nespoutaný kraj skalních měst a labyrintů, lesů, luk i hlubokých divokých říčních údolí. To je oblast přírodní rezervace Toulcovy Maštale, která patří k nejmalebnějším koutům u nás. Pojďme společně projet jednu z mnoha tamních cyklostezek.

...

KRÁSNÁ ČESKÁ KANADA

Toužíte uniknout alespoň na pár hodin od civilizace a načerpat energii v malebné přírodě? Tenhle cyklovýlet v České Kanadě patří k nejhezčím u nás. Vydejte se se mnou na kole na trasu dlouhou 70 km, na které budeme míjet mnoho rybníků, navštívíme hrad Landštejn a vykoupeme se v čistém rybníku Zvůle.

...

POSÁZAVSKÁ STEZKA

Tentokrát jsme zatoužili po cyklovýletě do přírody a  někam k vodě. Zároveň jsme se nechtěli vydat na kole daleko od Prahy. Volba tedy padla na Posázavskou stezku, trampů, chatařů a rybářů ráj.

...

OKOLÍ VRANOVSKÉ PŘEHRADY

Pojďme se spolu tentokrát vydat na kole od Vranovské přehrady přes Vranov nad Dyjí na hranici s Rakouskem, konkrétně na Hardeggskou vyhlídku. Čeká nás výlet do malebné přírody, i historie. 

...

POHÁDKOVÉ OKOLÍ CHEBU

Pojeďme se tentokrát podívat do Karlovarského kraje, konkrétně do okolí Chebu. Naše putování jsme začali v obci Salajna, kde jsme se i ubytovali na krásném statku. 

...

PUTOVÁNÍ V PODYJÍ

Pojďme se spolu projet na kole Podyjím, nejmenším národním parkem v České republice, kde kaňon řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem s hluboce zaříznutými meandry, skalními stěnami a kamennými moři vytváří scenérii, která Vás jednoduše okouzlí.

...

ŽĎÁRSKÉ VRCHY

Žďárské vrchy jsou jedním z posledních míst nedotčené přírody v srdci České republiky. Krajina je protkaná velkým množstvím turistických a cyklistických tras a vodní plochy lákají v létě ke koupání. Jednoduše skvělé místo na výlet.

...

BRDY NA KOLE

Bývalý vojenský újezd Brdy už je nějaký ten pátek přístupný široké veřejnosti a všichni básní o tom, jaký je to ráj pro cyklisty. Tak jsme se rozhodli někdejší vojenský prostor projet a přesvědčit se na vlastní oči, jestli je to pravda.

...

BOROVANY NA KOLE

V Borovanech jsme sice už jednou byli, ale na kole se tady neprojížděli. Tak proč to nenapravit? Naprosto nenáročná trasa dlouhá 17km zkombinovala přírodu, poznání i zábavu a tady ji máte.

...

ČESKÝ KRAS

Byl víkend, my dva výjimečně osiřelí bez Elly, venku nebe bez jediného mráčku, a tak se rozhodujeme: Pojďme na kolo! A to i přesto, že venkovní teplota je hodně pod nulou. Tentokrát jsme zamířili na západ od Prahy do Českého krasu. Do divoké krajiny s dubovými a bukovými háji, skalami, jeskyněmi, krasovými roklemi a kaňony. Konkrétně jsme se rozhodli projet okolí Karlštejna.

...

OKOŘ NA KOLE

Kam vyrazit z Prahy na kole, nejet po frekventovaných silnicích a užít si jízdu přírodou? Na tuhle otázku jsme pár dní hledali odpověď, až jsme ji našli. Vzhůru na Okoř! 

Can we do some biketrip near Prague avoiding busy roads and enjoy the ride in the nature? We searched for the answer for a few days. Let´s go to Okoř castle!

...

TŘEBOŇSKO NA KOLE

Třeboňsko je takovou klasickou letní cyklistickou destinací. Není divu. Spojení chráněné krajinné oblasti a hlubokých lesů se staletými duby, loukami, příjemnými vesničkami a stovkami rybníků s velmi bohatou sítí cyklostezek a zázemím pro kola jednoduše funguje. I my jsme se do Třeboně na pár dní vypravili. A ač je to možná k nevíře, tak i tady lze najít místa, kam můžete před davy ve městě a u rybníka Svět ujet. Bylo to dokonalých 43km.

...

BOHNICE NA KOLE

Třídím fotky a narazila jsem na několik z naší letní projížďky v Praze - Bohnicích. Bylo to deset pohodových kilometrů za luxusního počasí stranou ruchu velkoměsta. Pohodových proto, že jsem jela na svém elektrokole Ghost. Jinak bych se cestou od Vltavy pěkně zapotila. Ellu jsme neměli, takže jsme si dokonale vyčistili hlavu. 

...

LOGARSKA DOLINA

Nejhezčí část Slovinska, kterou jsme zatím navštívili, je pro mě Logarská dolina. Ta je jednou z nejkrásnějších alpských ledovcových dolin v Evropě. Přírodní rezervace se nachází v samém srdci Kamnicko-Savinjských Alp a je dlouhá 9 kilometrů. V jižní části vyvěrá na povrch řeka Savinja a také je tu k vidění 90 metrů vysoký vodopád Rinka. Nad dolinou vede Solčavská panoramatická cesta, na kterou jsme se vydali na kole. 

...

VSETÍNSKÉ BESKYDY NA KOLE

Projet na kole vrcholky Vsetínských Beskyd stojí za všechnu tu námahu, kterou musíte během téhle 27 km dlouhé trasy vynaložit. Ano, je to velmi náročná trasa a naprosto nevhodná pro cyklovozíky, ale nádherná. A protože jsem ji jela na elektrokole, projela bych si ji hned znovu. 

Cycling along the peaks of Vsetín Beskydy is worth the effort you need to invest on this 27 km long trail. Yes, it is very challenging and unsuitable for Chariot carrier, but absolutely amazing. And because I was riding my e-bike, I would  ride it right again.

...

VESELSKO NA KOLE

Znáte okolí Veselí nad Lužnicí? My jsme ho až do letošního léta neznali. A jsme nadšení. Jestli bychom si dovedli představit mít někde chatu, tak tady. Nám se nejlíp cestuje po Čechách na kole, ani tady tomu nebylo jinak. Jestli milujete pohodu, klid, rybníky, lesy, louky, malebná jihočeská stavení, tak doporučujeme následující trasu.

Do you know the Bohemian region Veseli nad Luznici? We didn´t till this summer! It is amazing. We love to explore our country on bikes and even here it was not different. If you love nature, ponds, woods, meadows, silence, South Bohemian architecture, we recommend the following bike trip.

...

VELKÉ KARLOVICE

Velké Karlovice jsou dalším místem, které jsem letos navštívila poprvé. Michal se rozhodl zorganizovat další závod Blindura právě v téhle oblasti a souhlasím, že dál už to opravdu nejde. Dva dny mapoval s místní partou traily a my s Ellou měly čas jen pro sebe. Pěších, i cyklotras je tu požehnaně, o dalším vyžití v podobě zábavného parku, sportovišť, nebo plovárny nemluvě. My jsme si okolí Velkých Karlovic projely na kole a bylo to parádní. 

Velké Karlovice is another place I visited for the first time this year. Michal has decided to organize another Blinduro race in this area, and I agree that we can not go any further. For two days he explored trails with the local riders and me and Ella had time for ourselves. There are many trails for hiking and biking, or an amusement park, sports facilites or a swimming pool. We explored Velké Karlovice on a bike and had an amazing time.

...

VIPAVA NA KOLE

Slovinsko nejsou jen hory a jezera, ale i víno. Druhým největším vinařským regionem je Vipava, která se nachází na jihozápadě země mezi Krasem a Trnovskou vysočinou v oblasti Primorje. Pokud jste znalci vína, asi se Vám vybaví známější Goriška Brda, ale vězte, že Vipava je dvakrát větší. My jsme se rozhodli ji poznat na kole.

Slovenia is not just mountains and lakes but also a wine. The second largest wine region is Vipava, located in the south-west between Kras and Trnovski Gozd in Primorje region. When you are a wine expert, perhaps you know Goriška Brda region, but you should know that Vipava is twice as big. We decided to get around on a bike.

...

NAD BOHINJ NA KOLE

Málokdy se stane, že na dovolenou nebereme kola. Slovinsko nebylo výjimkou. I když jsem měla samozřejmě elektrokolo, byl tohle můj nejtěžší den na kole vůbec. Když se dívám na fotky, znovu se mi vybavuje každý metr stoupání i sjezdu, svírá se mi žaludek, chce se mi brečet, křičet, nadávat, ale pak se na fotkách objeví pastevecké osady a krásné výhledy do údolí a já s odstupem několika týdnů můžu říct, že to za to stálo.  

...

OKOLO BUCHLOVA NA KOLE

Oblast východní Moravy jsme vůbec neznali. Zcela náhodně jsme vybrali okolí Kroměřížska a rozhodli se projet na kole Chřiby, bikery oblíbenou lokalitu, o které mnozí doslova básní. Jet na kole bez elektriky, to by mi kopcovitý terén nahnal hrůzu, ale protože jsem měla svůj Ghost TERU 9, tak jsem se těšila, že si tuhle oblast zářící zelenou a žlutou barvou opravdu vychutnám. 

...

NOVOHRADSKÉ PODHŮŘÍ NA KOLE

Jestli Vás nebaví jezdit celý den jen v lesích a po loukách a chcete také během výletu něco vidět a navštívit, doporučuji 26 km dlouhou trasu části Novohradského podhůří. Nové Hrady, Terčino údolí, tvrzi Cuknštejn a Žumberk a soustava rybníků u osady Janovka by se Vám mohly líbit.  

...

NOVOHRADSKÉ HORY NA KOLE

Novohradské hory nás vzaly za srdce. Na první pohled se zdá, že zajímavých míst je tu pomálu, ovšem zdání klame. Připomínají Šumavský národní park, ale oproti němu mají jednu velkou výhodu a to, že masová turistika se jim zatím vyhýbá. Když jsem studovala mapu a rozhodovala se, jakou část projedeme, byl to celkem oříšek. Nakonec jsem se intuitivně rozhodla pro 24 kilometrů kolem Pohoří na Šumavě a udělala jsem dobře. Takhle nádhernou cyklotrasu už jsme dlouho nejeli.   

...

VELTRUSKÝ PARK NA KOLE

Tohle bylo krásně strávené odpoledne na kolech po zámeckém areálu Veltrusy. Najeli jsme něco málo přes sedm kilometrů, ale protože jsme pomalu na každých sto metrech stavěli u nějaké zajímavosti, trvalo nám to přes dvě hodiny. Ideální trasa pro děti na kole, ale i na procházku po svých. 

...

NA KOLE Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ

Inspiraci pro tuhle trasu jsem čerpala na stránkách Východní Morava na kole. Dočetla jsem se, že tato oblast má jednu z nejhustších sítí cyklostezek v republice, tudíž cyklistů ráj. Nakonec jsem vybrala 30 km dlouhý výlet u Uherského Hradiště. Chtěla jsem cestou narazit na něco, co by se Elle líbilo. Čekal nás Velehrad a v Modré Archeoskanzen a Živá voda. Byla nadšená a my s ní. 

...

FINALE LIGURE NA E-BIKU

Finale Ligure. Zdá se mi, že tahle dvě slova působí v poslední době na všechny bikery jako zaklínadlo. Vyslovíte ho, všichni začnou okamžitě házet kola do dodávek a jedou na jih, směr Itálie. Michal je tam přes zimu alespoň na pár dní každý měsíc. Strašně mě zajímá, co je na téhle lokalitě tak magického. „Finale Ligure je prostě tradice! Tady je po celou zimu vhodné počasí na kolo, fungují tu vývozy na kopec a je tu dostatek trailů,“ dostává se mi odpovědi. Pravdou je, že podle fotek to vždycky vypadalo nádherně a mrzelo mě, že není v mých silách absolvovat výlet s ním. I když mi Michal říkal, že je ve Finale Ligure dostatek tras, které nejsou až tak technicky náročné a zvládla bych je, do kopců se mi nikdy moc šlapat nechtělo. Jenže letos si můžu plnit přání! Mám nového kamaráda v podobě superlehkého karbonového elektrokola Ghost TERU 9 a nedám na něj dopustit.

...

OKRUH CÍSAŘSKÝMI LESY

To je tak, když dceru dáte do Chariota, nasednete se svou mamkou na kola a povídáte, povídáte, povídáte a na konci máte v nohách téměř 17 km. V lesích u Staré Boleslavi jsem se proháněla celé dětství, tady je moje doma, sem patřím a každý týden se do Boleslavi, domů, vracím. Trasa ze Staré Boleslavi od Zátopkových okruhů ke kapli Sv. Václava v Císařských lesích za Káraným a dále přes Grádo k Labi a zpět, vede celou dobu pro rovině, po lesních cestách, oficiálních cyklostezkách a málo frekventovaných silnicích. Ideální pro děti a začátečníky. 

...

KOKOŘÍNSKO NA ELEKTROKOLE

Moje první testovací jízda elektrokola Ghost TERU 2 pro časopis Electric Bike Action proběhla na zasněženém Kokořínsku. Trasu a fotky najdete uvnitř. Nečekala jsem, že mě to bude až takhle bavit! Těším se na další výjezd.   

...

HOSPITAL KUKS NA KOLE

Hurá, konečně jsme si našli čas a vyrazili na Hospital Kuks. Tenhle barokní skvost mě lákal už delší dobu a ke všemu sem vede cyklostezka z Hradce Králové. Jednoduchá trasa se táhne podél Labe a měří 26km.  

...

ČESKÁ KANADA NA KOLE

Kvůli tomu, abychom Českou Kanadu projeli na kole, jsme na dovolenou vyrazili o den dřív. Věřila jsem, že to bude stát za to. Podle jednoho serveru patří tenhle cyklovýlet k nejhezčím v Čechách. Oblast České Kanady je hodně kopcovitá, takže bylo jasné, že to pojedeme celý den. A taky že jo.

...

PÁLAVA NA KOLE

Pálava byla posledním regionem jižní Moravy, který jsme ještě nenavštívili. Loni jsme na kole projeli Moravský kras, oblast Národního parku Podyjí a okolí Brněnské přehrady. Přijde mi, že v poslední době je Pálava největší trendy oblastí naší republiky. Kdo v létě nejede na Pálavu, jako by nebyl? Touha poznat, co sem všechny táhne, nás poslala v červenci do této oblasti a kola jsme měli samozřejmě s sebou.

...