JIZERSKÉ HORY

Co takhle zkusit vyjet na kole na nejvyšší horu Jizerských hor, na Smrk? Proč ne! Aneb cyklovýlet tentokrát v režii dvou holek, co prchly z města za tichem, krásnou přírodou a čerstvým horským vzduchem.

...

ŽĎÁRSKÉ VRCHY

Žďárské vrchy jsou jedním z posledních míst nedotčené přírody v srdci České republiky. Krajina je protkaná velkým množstvím turistických a cyklistických tras a vodní plochy lákají v létě ke koupání. Jednoduše skvělé místo na výlet.

...

BRDY NA KOLE

Bývalý vojenský újezd Brdy už je nějaký ten pátek přístupný široké veřejnosti a všichni básní o tom, jaký je to ráj pro cyklisty. Tak jsme se rozhodli někdejší vojenský prostor projet a přesvědčit se na vlastní oči, jestli je to pravda.

...

BOROVANY NA KOLE

V Borovanech jsme sice už jednou byli, ale na kole se tady neprojížděli. Tak proč to nenapravit? Naprosto nenáročná trasa dlouhá 17km zkombinovala přírodu, poznání i zábavu a tady ji máte.

...

ČESKÝ KRAS

Byl víkend, my dva výjimečně osiřelí bez Elly, venku nebe bez jediného mráčku, a tak se rozhodujeme: Pojďme na kolo! A to i přesto, že venkovní teplota je hodně pod nulou. Tentokrát jsme zamířili na západ od Prahy do Českého krasu. Do divoké krajiny s dubovými a bukovými háji, skalami, jeskyněmi, krasovými roklemi a kaňony. Konkrétně jsme se rozhodli projet okolí Karlštejna.

...

OKOŘ NA KOLE

Kam vyrazit z Prahy na kole, nejet po frekventovaných silnicích a užít si jízdu přírodou? Na tuhle otázku jsme pár dní hledali odpověď, až jsme ji našli. Vzhůru na Okoř! 

Can we do some biketrip near Prague avoiding busy roads and enjoy the ride in the nature? We searched for the answer for a few days. Let´s go to Okoř castle!

...

TŘEBOŇSKO NA KOLE

Třeboňsko je takovou klasickou letní cyklistickou destinací. Není divu. Spojení chráněné krajinné oblasti a hlubokých lesů se staletými duby, loukami, příjemnými vesničkami a stovkami rybníků s velmi bohatou sítí cyklostezek a zázemím pro kola jednoduše funguje. I my jsme se do Třeboně na pár dní vypravili. A ač je to možná k nevíře, tak i tady lze najít místa, kam můžete před davy ve městě a u rybníka Svět ujet. Bylo to dokonalých 43km.

Třeboň region is for Czech a classical summer cycling destination. No wonder. The combination of a protected landscape area and deep forests with centuries-old oaks, meadows, nice villages and hundreds of ponds together with a very rich network of bicycle paths and facilities simply work. We spent few days in Třeboň. And although it may be unbelieving, you can find places to hide th crowds in the town and the pond Svět. Amazing 43km.

...

BOHNICE NA KOLE

Třídím fotky a narazila jsem na několik z naší letní projížďky v Praze - Bohnicích. Bylo to deset pohodových kilometrů za luxusního počasí stranou ruchu velkoměsta. Pohodových proto, že jsem jela na svém elektrokole Ghost. Jinak bych se cestou od Vltavy pěkně zapotila. Ellu jsme neměli, takže jsme si dokonale vyčistili hlavu. 

Just sorting photos and I found some from our summer ride in Prague - Bohnice. Ten nice kilometers on my Ghost electric bike in amazing sunny day aside from the city's rush. Ella didn´t join us, so we cleaned our heads perfectly.

...

LOGARSKA DOLINA

Nejhezčí část Slovinska, kterou jsme zatím navštívili, je pro mě Logarská dolina. Ta je jednou z nejkrásnějších alpských ledovcových dolin v Evropě. Přírodní rezervace se nachází v samém srdci Kamnicko-Savinjských Alp a je dlouhá 9 kilometrů. V jižní části vyvěrá na povrch řeka Savinja a také je tu k vidění 90 metrů vysoký vodopád Rinka. Nad dolinou vede Solčavská panoramatická cesta, na kterou jsme se vydali na kole. 

The most beautiful part of Slovenia we have visited, is the Logar Valley. It is one of the most beautiful alpine glacial valleys in Europe. The nature reserve is located in the heart of the Kamnik-Savinja Alps and is 9 kilometers long. In the southern part, the Savinja River rises to the surface and there is also a 90-meter-long Rinka waterfall. We took our biketrip along the Solčava panoramatic road above the valley.

...

VSETÍNSKÉ BESKYDY NA KOLE

Projet na kole vrcholky Vsetínských Beskyd stojí za všechnu tu námahu, kterou musíte během téhle 27 km dlouhé trasy vynaložit. Ano, je to velmi náročná trasa a naprosto nevhodná pro cyklovozíky, ale nádherná. A protože jsem ji jela na elektrokole, projela bych si ji hned znovu. 

Cycling along the peaks of Vsetín Beskydy is worth the effort you need to invest on this 27 km long trail. Yes, it is very challenging and unsuitable for Chariot carrier, but absolutely amazing. And because I was riding my e-bike, I would  ride it right again.

...

VESELSKO NA KOLE

Znáte okolí Veselí nad Lužnicí? My jsme ho až do letošního léta neznali. A jsme nadšení. Jestli bychom si dovedli představit mít někde chatu, tak tady. Nám se nejlíp cestuje po Čechách na kole, ani tady tomu nebylo jinak. Jestli milujete pohodu, klid, rybníky, lesy, louky, malebná jihočeská stavení, tak doporučujeme následující trasu.

Do you know the Bohemian region Veseli nad Luznici? We didn´t till this summer! It is amazing. We love to explore our country on bikes and even here it was not different. If you love nature, ponds, woods, meadows, silence, South Bohemian architecture, we recommend the following bike trip.

...

VELKÉ KARLOVICE

Velké Karlovice jsou dalším místem, které jsem letos navštívila poprvé. Michal se rozhodl zorganizovat další závod Blindura právě v téhle oblasti a souhlasím, že dál už to opravdu nejde. Dva dny mapoval s místní partou traily a my s Ellou měly čas jen pro sebe. Pěších, i cyklotras je tu požehnaně, o dalším vyžití v podobě zábavného parku, sportovišť, nebo plovárny nemluvě. My jsme si okolí Velkých Karlovic projely na kole a bylo to parádní. 

Velké Karlovice is another place I visited for the first time this year. Michal has decided to organize another Blinduro race in this area, and I agree that we can not go any further. For two days he explored trails with the local riders and me and Ella had time for ourselves. There are many trails for hiking and biking, or an amusement park, sports facilites or a swimming pool. We explored Velké Karlovice on a bike and had an amazing time.

...

VIPAVA NA KOLE

Slovinsko nejsou jen hory a jezera, ale i víno. Druhým největším vinařským regionem je Vipava, která se nachází na jihozápadě země mezi Krasem a Trnovskou vysočinou v oblasti Primorje. Pokud jste znalci vína, asi se Vám vybaví známější Goriška Brda, ale vězte, že Vipava je dvakrát větší. My jsme se rozhodli ji poznat na kole.

Slovenia is not just mountains and lakes but also a wine. The second largest wine region is Vipava, located in the south-west between Kras and Trnovski Gozd in Primorje region. When you are a wine expert, perhaps you know Goriška Brda region, but you should know that Vipava is twice as big. We decided to get around on a bike.

...

NAD BOHINJ NA KOLE

Málokdy se stane, že na dovolenou nebereme kola. Slovinsko nebylo výjimkou. I když jsem měla samozřejmě elektrokolo, byl tohle můj nejtěžší den na kole vůbec. Když se dívám na fotky, znovu se mi vybavuje každý metr stoupání i sjezdu, svírá se mi žaludek, chce se mi brečet, křičet, nadávat, ale pak se na fotkách objeví pastevecké osady a krásné výhledy do údolí a já s odstupem několika týdnů můžu říct, že to za to stálo.  

It's an exception when we do not take bikes for a holiday. But Slovenia was no exception at all. Although I had an electric bike, it was my hardest day on the bike ever. When I look at the pictures, I am reminded of every meter of climb and downhill, wanting to cry and scream but then come the pictures of the original mountain settlements and beautiful views of the valley and I, few weeks later, can say, it was worth it.

...

OKOLO BUCHLOVA NA KOLE

Oblast východní Moravy jsme vůbec neznali. Zcela náhodně jsme vybrali okolí Kroměřížska a rozhodli se projet na kole Chřiby, bikery oblíbenou lokalitu, o které mnozí doslova básní. Jet na kole bez elektriky, to by mi kopcovitý terén nahnal hrůzu, ale protože jsem měla svůj Ghost TERU 9, tak jsem se těšila, že si tuhle oblast zářící zelenou a žlutou barvou opravdu vychutnám. 

We did not know the area of ​​Eastern Moravia until today. We chose the surroundings of Kroměříž and decided to ride a bicycle at Chřiby mountains, bikers´ favorite location. I wouldn´t ride this hilly landscape without my ebike Ghost TERU 9 for sure. I was looking forward to get known this area glowing with a green and yellow color.

...

NOVOHRADSKÉ PODHŮŘÍ NA KOLE

Jestli Vás nebaví jezdit celý den jen v lesích a po loukách a chcete také během výletu něco vidět a navštívit, doporučuji 26 km dlouhou trasu části Novohradského podhůří. Nové Hrady, Terčino údolí, tvrzi Cuknštejn a Žumberk a soustava rybníků u osady Janovka by se Vám mohly líbit.  

If you do not like to ride all day only in the woods and meadows and want to see some points of interest during the trip, I recommend this 26 km long trip around Novohradské podhůří in southern Bohemia. You may like Nové Hrady, Theresien Valley, Fort Cuknštejn and Žumberk and the ponds at the village of Janovka.

...

NOVOHRADSKÉ HORY NA KOLE

Novohradské hory nás vzaly za srdce. Na první pohled se zdá, že zajímavých míst je tu pomálu, ovšem zdání klame. Připomínají Šumavský národní park, ale oproti němu mají jednu velkou výhodu a to, že masová turistika se jim zatím vyhýbá. Když jsem studovala mapu a rozhodovala se, jakou část projedeme, byl to celkem oříšek. Nakonec jsem se intuitivně rozhodla pro 24 kilometrů kolem Pohoří na Šumavě a udělala jsem dobře. Takhle nádhernou cyklotrasu už jsme dlouho nejeli.   

Novohradské hory took our hearts. At the first glance, it seems there is nothing interesting there, but this impression is wrong. It reminds Šumava mountains, but there is one big advantage. The mass tourism avoids them. When I read the map and decided what part to ride through, it was quite tough. Finally, I intuitively decided for 24 kilometers around Pohoří na Šumavě and it was great. We did not have such a great bike trip like that before.

...

VELTRUSKÝ PARK NA KOLE

Tohle bylo krásně strávené odpoledne na kolech po zámeckém areálu Veltrusy. Najeli jsme něco málo přes sedm kilometrů, ale protože jsme pomalu na každých sto metrech stavěli u nějaké zajímavosti, trvalo nám to přes dvě hodiny. Ideální trasa pro děti na kole, ale i na procházku po svých. 

This was a great afternoon spent on bicycles at the Veltrusy Chateau Complex. We rode only a little over seven kilometers on bikes, but we had to stop at so many points of interest, that it took us over two hours. It is an ideal bike trip for children, but also for a walk for everyone.

...

NA KOLE Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ

Inspiraci pro tuhle trasu jsem čerpala na stránkách Východní Morava na kole. Dočetla jsem se, že tato oblast má jednu z nejhustších sítí cyklostezek v republice, tudíž cyklistů ráj. Nakonec jsem vybrala 30 km dlouhý výlet u Uherského Hradiště. Chtěla jsem cestou narazit na něco, co by se Elle líbilo. Čekal nás Velehrad a v Modré Archeoskanzen a Živá voda. Byla nadšená a my s ní. 

I found the inspiration for this trip on the website of Eastern Moravia by bike. This area has one of the most beautiful cycling paths in the Czech Republic, so it is a paradise for cyclists. We stopped at Velehrad and in the Openair Museum in Modrá village. This trip was a great experience for Ella.

...

FINALE LIGURE NA E-BIKU

Finale Ligure. Zdá se mi, že tahle dvě slova působí v poslední době na všechny bikery jako zaklínadlo. Vyslovíte ho, všichni začnou okamžitě házet kola do dodávek a jedou na jih, směr Itálie. Michal je tam přes zimu alespoň na pár dní každý měsíc. Strašně mě zajímá, co je na téhle lokalitě tak magického. „Finale Ligure je prostě tradice! Tady je po celou zimu vhodné počasí na kolo, fungují tu vývozy na kopec a je tu dostatek trailů,“ dostává se mi odpovědi. Pravdou je, že podle fotek to vždycky vypadalo nádherně a mrzelo mě, že není v mých silách absolvovat výlet s ním. I když mi Michal říkal, že je ve Finale Ligure dostatek tras, které nejsou až tak technicky náročné a zvládla bych je, do kopců se mi nikdy moc šlapat nechtělo. Jenže letos si můžu plnit přání! Mám nového kamaráda v podobě superlehkého karbonového elektrokola Ghost TERU 9 a nedám na něj dopustit.

Finale Ligure. It seems to me that these two words have recently been spelled by all bikers. You will say Finale Ligure, everyone will immediately throw the bike into a van and drive south to Italy. Michal is there for at least a few days every month during the winter. I'm really interested in what's so magical about this location. "Finale Ligure is simply a tradition! There is the perfect weather during  the whole winter, they offer shuttle services and there are plenty of trails," Michal answers. The truth is that it always looked so beautiful on pictures and  I regret not to be able to make it there too. Although Michal told me, there are enough trails not so technically challenging and I could ride them, I never wanted to ride up the hills. But now my wish comes thru.  I have a new friend , a super-light carbon e-bike Ghost TERU 9 and I love it!

...

OKRUH CÍSAŘSKÝMI LESY

To je tak, když dceru dáte do Chariota, nasednete se svou mamkou na kola a povídáte, povídáte, povídáte a na konci máte v nohách téměř 17 km. V lesích u Staré Boleslavi jsem se proháněla celé dětství, tady je moje doma, sem patřím a každý týden se do Boleslavi, domů, vracím. Trasa ze Staré Boleslavi od Zátopkových okruhů ke kapli Sv. Václava v Císařských lesích za Káraným a dále přes Grádo k Labi a zpět, vede celou dobu pro rovině, po lesních cestách, oficiálních cyklostezkách a málo frekventovaných silnicích. Ideální pro děti a začátečníky. 

This is how it looks like, when you put your daughter in the Chariot, get on bikes with your mum and talk, talk, talk, and in the end you have finished your biketrip nearly at 17 km. I love the woods in Stara Boleslav, I spent all my childhood there. This is my home, this is the place where I belong and where I come back almost each weekend. We started our biketrip in Stara Boleslav at Zátopek running cicrcuits, continued to the chapel of St. Wenceslas in the Imperial woods close to Káraný and rode through Grado to the Elbe river and than the same way to the starting point. It is really an easy trip that everyone can handle. 

...

KOKOŘÍNSKO NA ELEKTROKOLE

Moje první testovací jízda elektrokola Ghost TERU 2 pro časopis Electric Bike Action proběhla na zasněženém Kokořínsku. Trasu a fotky najdete uvnitř. Nečekala jsem, že mě to bude až takhle bavit! Těším se na další výjezd.   

I took my very first test ride on electric bike Ghost TERU 2 for the Czech edition of Electric Bike Action magazine at snowy Bohemian region - Kokořínsko. You will find more information of the trail together with photos inside today´s post. I was surprised how great the ride was and I look forward to the next one!

...

Hospital Kuks

Hurá, konečně jsme si našli čas a vyrazili na Hospital Kuks. Tenhle barokní skvost mě lákal už delší dobu a ke všemu sem vede cyklostezka z Hradce Králové. Jednoduchá trasa se táhne podél Labe a měří 26km.  

Yeaaah, we've finally found the time and went to the Kuks Hospital. This baroque jewel tempted me for a long time, not only because of the new cycling path from Hradec Kralove to Kuks.  The path is very easy, goes along the Elbe river and has 26 kilometers.

...

Česká Kanada

Kvůli tomu, abychom Českou Kanadu projeli na kole, jsme na dovolenou vyrazili o den dřív. Věřila jsem, že to bude stát za to. Podle jednoho serveru patří tenhle cyklovýlet k nejhezčím v Čechách. Oblast České Kanady je hodně kopcovitá, takže bylo jasné, že to pojedeme celý den. A taky že jo.

To have enough time to get known Czech Canada by bike, we went on vacation a day earlier. I believed that it will be worth it. I read, this is one of the most beautiful bike trip in the Czech Republic. The Czech Canada is very hilly, so it was clear that it will be a daytrip for us.

...

Pálava

Pálava byla posledním regionem jižní Moravy, který jsme ještě nenavštívili. Loni jsme na kole projeli Moravský kras, oblast Národního parku Podyjí a okolí Brněnské přehrady. Přijde mi, že v poslední době je Pálava největší trendy oblastí naší republiky. Kdo v létě nejede na Pálavu, jako by nebyl? Touha poznat, co sem všechny táhne, nás poslala v červenci do této oblasti a kola jsme měli samozřejmě s sebou.

Palava was the last part of Southern Moravia, which we have not visited. Last year we rode our bike in the Moravian Karst, Podyji National Park and around Brno Reservoir. Recetly Palava is a trendy region, everyone seem to go there at least once during the summer. To get known what is so special about Palava, we took our bikes and visited it in July. 

...