Hrabětice, Severák

Hrabětice, Severák

Vleky nebyly ještě spuštěné, ale v areálu se pilně zasněžovalo. Odhaduji, že se tady lyžařská sezóna rozjede co nevidět, pokud nedorazí extrémní obleva. Na svahu pár lyžařů, kterým nevadilo si kopec vyšlápnout, bylo. Ale kdo už zahájil sezónu, jsou běžkaři. Těch tady bylo poměrně dost. My měli s sebou boby a sjížděli na nich prázdné kopce. Ella byla nadšená. O sněhu mluví od listopadu a konečně se dočkala.

The ski resort was not open yet, but I guess, it will be open very soon, when the weather won´t change a lot. There were couple of skiers on the hill, who didn´t mind to go up by foot. But anyway, the cross-country skiing already started this week. We enjoyed sledding so much. Ella has been talking about the snow since November, so finally her dream came thru. She was excited.

Kromě bobování jsme si prošli náš klasický okruh na rozhlednu Slovanku a lesem zpátky. Cesta má kilometr, ale i tak nám trvala asi hodinu. Museli jsme totiž sebrat cestou rampouchy a pod rozhlednou postavit prvního sněhuláka.

We also made our classic tour to the Slovanka look-out and walked thru woods back. It is one kilometer long journery but it took us about an hour. We had to pick icicles and build our first snowman.

Hrabětice, Severák

Hrabětice, Severák

Rozhledna Slovanka. Ještěd na obzoru.

Hrabětice, Severák

Hrabětice, Severák

Z Prahy jsme v Hraběticích za hodinu, takže jezdíme na den. Až spustí vleky, tak se vrátíme. Ella tady navštěvuje jejich lyžařskou školu a pár lekcí na začátek sezóny jí jen prospěje.

It takes us one hour to get to Hrabetice, so we usually go for a day. We come back as soon as the ski lifts will operate. Ella is attending the ski school here and a few lessons at the beginning of the season can only be a benefit.

Hrabětice, Severák

Hrabětice, Severák

Ski areál Severák

Hrabětice. Severák