BLANSKÝ LES NA KOLE

Kam se vydáme tentokrát? Na jih Čech, do šumavského podhůří za krásami Blanského lesa. Ten kromě přírodních krás ukrývá i mnoho historických památek. K těm nejvýznamnějším patří cisterciácký klášter ve Zlaté Koruně a zřícenina rožmberského hradu Dívčí Kámen. Těšíte se?

...

KRÁSNÁ ČESKÁ KANADA

Toužíte uniknout alespoň na pár hodin od civilizace a načerpat energii v malebné přírodě? Tenhle cyklovýlet v České Kanadě patří k nejhezčím u nás. Vydejte se se mnou na kole na trasu dlouhou 70 km, na které budeme míjet mnoho rybníků, navštívíme hrad Landštejn a vykoupeme se v čistém rybníku Zvůle.

...

BOROVANY NA KOLE

V Borovanech jsme sice už jednou byli, ale na kole se tady neprojížděli. Tak proč to nenapravit? Naprosto nenáročná trasa dlouhá 17km zkombinovala přírodu, poznání i zábavu a tady ji máte.

...

TŘEBOŇSKO NA KOLE

Třeboňsko je takovou klasickou letní cyklistickou destinací. Není divu. Spojení chráněné krajinné oblasti a hlubokých lesů se staletými duby, loukami, příjemnými vesničkami a stovkami rybníků s velmi bohatou sítí cyklostezek a zázemím pro kola jednoduše funguje. I my jsme se do Třeboně na pár dní vypravili. A ač je to možná k nevíře, tak i tady lze najít místa, kam můžete před davy ve městě a u rybníka Svět ujet. Bylo to dokonalých 43km.

...

NOVOHRADSKÉ PODHŮŘÍ NA KOLE

Jestli Vás nebaví jezdit celý den jen v lesích a po loukách a chcete také během výletu něco vidět a navštívit, doporučuji 26 km dlouhou trasu části Novohradského podhůří. Nové Hrady, Terčino údolí, tvrzi Cuknštejn a Žumberk a soustava rybníků u osady Janovka by se Vám mohly líbit.  

...

NOVOHRADSKÉ HORY NA KOLE

Novohradské hory nás vzaly za srdce. Na první pohled se zdá, že zajímavých míst je tu pomálu, ovšem zdání klame. Připomínají Šumavský národní park, ale oproti němu mají jednu velkou výhodu a to, že masová turistika se jim zatím vyhýbá. Když jsem studovala mapu a rozhodovala se, jakou část projedeme, byl to celkem oříšek. Nakonec jsem se intuitivně rozhodla pro 24 kilometrů kolem Pohoří na Šumavě a udělala jsem dobře. Takhle nádhernou cyklotrasu už jsme dlouho nejeli.   

...

PENZION KRAKOVICE

Míříte na jih Čech a hledáte místo, kde byste mohli v klidu relaxovat daleko od lidí a ruchu města? Tak penzion Krakovice je tou nejlepší volbou. Zatím jsme nebyli na místě tak pozitivním, jako bylo toto. Mít možnost složit hlavu v budově, která se datuje do 13. století a být blízko přírodě, je jednoduše zážitek. 

...

ČESKÁ KANADA NA KOLE

Kvůli tomu, abychom Českou Kanadu projeli na kole, jsme na dovolenou vyrazili o den dřív. Věřila jsem, že to bude stát za to. Podle jednoho serveru patří tenhle cyklovýlet k nejhezčím v Čechách. Oblast České Kanady je hodně kopcovitá, takže bylo jasné, že to pojedeme celý den. A taky že jo.

...