Rodinná farma Lenar se nachází v samém srdci Logarské doliny. Nabízí ubytování v klasických pokojích, apartmánech, nebo na seníku. O hosty se stará velmi milá Urša, která má k ruce své rodiče. Ti anglicky moc nemluví, raději německy, ale snaží se, a i když hledají těžko slova, pořád se na Vás usmívají. Vůbec tady mají všichni neustále úsměv na rtech.

The Lenar family farmstead is located in the heart of the Logar Valley. It offers accommodation in classic rooms, apartments or hayloft. Mrs. Urša takes care of the daily run of the farmstead and their parents help her. Parents do not speak English well, they prefer German, but they try, even if they are looking hard for words, they are still smiling at you. They all have a smile on their lips all the time.

Statek Lenar

Když jsem dělala rezervaci, tak měli na celý měsíc obsazeno. Volno bylo pouze ve dvou dnech, ve kterých jsem měla Logarskou dolinu v plánu a byl to dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Náhoda? Nevěřím. Celý interiér je vkusně udělaný, Urša nenásilně zkombinovala staré věci s novými tak, že se tu cítíte velmi příjemně.

When I made the booking, they were sold out for the whole month. Only the two days in which I planned the Logar Valley visit, were free to book and it was a double room with an extra bed. Chance? I do not think so. The whole interior is nicely equipped, Urša has combined the old stuffs with the new ones so that you feel very comfortable here.

Chodba v 1. poschodí před naším pokojem

Dvoulůžkový pokoj

Jeden ze stolů na snídaně v hlavní místnosti

Statek je ideální základnou pro aktivně strávenou dovolenou. Kolem vedou pěší, i cyklotrasy, zdarma si můžete půjčit sportovní náčiní, včetně kol. Pokud ale chcete pouze relaxovat, stačí si vybrat lehátko, houpačku, nebo houpací síť, pozorovat pasoucí se koně a kozy, vzít do ruky knížku a užívat si přítomnosti v této krásné alpské dolině.

The farmstead is the ideal base for an active holiday. Hiking and cycling trails are close, all sport equipment is available for free, including bicycles. If you just want to relax, choose a sun bed, a swing or a hammock, watch grazing horses and goats, take a book and enjoy your presence in this beautiful Alpine valley.

Houpacích sítí a lehátek je tu mnoho

Houpaček je tu také více, na stromě uvázaný slackline a v pozadí branky na fotbal

V ceně ubytování je snídaně, kterou připravuje Urši maminka. Najdete tu vše od čerstvě nadojeného kozího mléka, bezinkové šťávy, po domácí pečivo, nepřekonatelné domácí marmelády, vejce, sýry, uzeniny. Ovšem čaj z květin, které sbírá Urši tchýně, je nepřekonatelný. Á, jen na to myslím, chci zpět! Statek se může pochlubit ekologickou certifikací a také před budovou najdete oplocené políčko se zeleninou a bylinkami.

The price includes a breakfast prepared by Urša´s mum. You can find everything from freshly squeezed goat's milk, herbal juice, homemade pastries, amazing homemade jams, eggs, cheeses, sausages. But the flower tea that collects Urša´s mother-in-law is really something special. Oh, I want to go back! The farm boasts an environmental certification, and you can find a fenced vegetable and herb field in front of the building.

Výběr je opravdu veliký

Čerstvý chleba s máslem a domácí rybízovou marmeládou

Políčko před farmou

Škoda, že taková místa se v zahraničí hledají těžko. Já Lenar našla díky Lonely Planet. Nevyhledáváme luxus, ale místa s geniem loci, kde nám bude dobře, zpomalíme a můžeme si v klidu užít toho, že jsme všichni tři spolu. Statek na booking.com nenajdete, má rezervační systém na svých webových stránkách. Tak koukněte, plánujte a jeďte!

It is a pity that such places are difficult to find. I found Lenar thanks to Lonely Planet. We do not look for luxury, but places with genius loci, where we'll feel good, slow down and enjoy that we all three together. You do not find a farm on booking.com, it has a booking system on its website. So check it, plan and go!