Penzion Pastuška

Pastuška je krásné stavení v jihomoravské vesnici Brod nad Dyjí v blízkosti vodní nádrže Nové Mlýny ve vinařské oblasti Pálava. Penzion je citlivě zrekonstruovaný v tradičním moravském stylu včetně nábytku a unikátní rákosové střechy.

Pastuška is a beautiful guesthouse in the South Moravian village of Brod nad Dyjí near the pond Nove Mlyny and Palava region. It is sensitively renovated in a traditional Moravian style including furniture and unique reed roof.

Penziion Pastuška, Pálava

Penziion Pastuška, Pálava

Rákosová střecha na hlavní budově

Penzion Pastuška, Pálava

Penzion Pastuška, Pálava

Místnost na snídaně

Součástí areálu je velký dvůr s venkovním posezením, restaurací, dětským koutkem a dokonalým dubovým brouzdalištěm.

Pastuška has a large courtyard with outdoor restaurant, children's playground and perfect oak pool.

Venkovní sezení s brouzdalištěm

Restaurace je otevřena veřejnosti

Ubytovat se lze v osmi tradičně zařízených pokojích a jednom apartmánu. Když jsme se vrátili po celém dni stráveném na kole do penzionu, vytáhli jsme před pokoj na zahradu deku, hráli karty, kopali do míče, trhali lesní jahody na záhonech a užívali si klidu, který tady je.

The acccommodation is possible in eight traditionally furnished rooms and one suite. When we came back to Pastuska after whole day spent on bikes, we put a blanket on grass in front of our room and played cards, played soccer, ate wild strawberries and enjoyed the silence there.

Penzion Pastuška, Pálava

Penzion Pastuška, Pálava

Třílůžkový pokoj

My jsme se tu měli nádherně, vařili božsky, v peřinách jsme se vyspali do růžova a cyklostezky měli u nosu. Ideální místo pro klidnou dovolenou s dětmi i bez nich.

We had a wonderful time here, meal was delicious, we slept well and cycling path was close. Pastuska is an ideal place for a holiday with children or without them.