ZA BETLÉMY

V Praze máme oblíbené dvě výstavy betlémů, které každý rok navštěvujeme. Tenhle výlet za jesličkami u Panny Marie Sněžné a v Betlémské kapli, už patří k naší adventní tradici a ani letos jsme nevynechali.

The exhibitions of the Nativity Scenes by the Church of Our Lady of the Snows and by the Bethlehem Chapel in Prague belong to our favourite ones and we visit them every year during the Christmas time. 

...

MUZEUM SMYSLŮ

Na Muzeum smyslů jsem narazila náhodou na internetu a Ella trvala na tom, že musíme zajít. Tak jsme zašli a přesvědčili se, že na citátu od Alberta Einsteina, že realita je jen iluze, je kus pravdy. 

I found the information about the Museum of Senses on internet and Ella insisted that we have to go. So we did and found out that Albert Einstein's quote that reality is merely an illusion, is true.

...

BOHNICE NA KOLE

Třídím fotky a narazila jsem na několik z naší letní projížďky v Praze - Bohnicích. Bylo to deset pohodových kilometrů za luxusního počasí stranou ruchu velkoměsta. Pohodových proto, že jsem jela na svém elektrokole Ghost. Jinak bych se cestou od Vltavy pěkně zapotila. Ellu jsme neměli, takže jsme si dokonale vyčistili hlavu. 

...

PRŮHONICKÝ PARK

To je tak, když se v dospělosti dozvíte, že se do Průhonického parku dá dostat i jiným vchodem, než tím hlavním a nemusíte se tak otravovat s davy lidí u zámku. V zadní části parku jsem byla poprvé a to místo mě zcela pohltilo. A během krásného tereziánského babího léta, kdy hraje všemi barvami, je naprosto dokonalé. 

...

BOTANICKÁ ZAHRADA MALEŠICE

V hlavním městě jsou známé především botanické zahrady Na Slupi a v Tróji. Nicméně Praha má ještě jednu na jihozápadním úbočí vrchu Tábor na Praze 9 a to Botanickou zahradu Střední odborné školy stavební a zahradnické. Tvoří ji arboretum, vřesoviště, alpinum, pěstební část a provozní zahrada. Nechápu, jak jsem mohla tuhle oázu klidu, kolem které denně jezdím, tolik let nevidět.

...

VIDEO Prague Christmas // Follow me around

Praha je nejkrásnější město a po setmění v době adventu je jednoduše pohádková. Díky slavnostní výzdobě, nasvícení a vánočním trhům, kde voní trdelníky, pečené kaštany, svařené víno a zní koledy, mají neopakovatelnou atmostféru.  

...

VIDEO Follow me around // Prague

První video, které jsem právě nahrála na YouTube, muselo být z Prahy, to je bez debat. Strávili jsme venku téměř šest hodin a nepřišlo nám to vůbec dlouhé. Praha toho má tolik co nabídnout.

...