Coddu Ecchju je jednou z nejvýznamnějších tombe dei giganti. Centrální oválný kámen hrobky tvoří dvě žulové desky postavené na sobě. Vytesaný rám symbolizuje dveře na věčnost, uzavřené pro živé. Po obou stranách stojí další žulové desky, které představují stráž hrobky.

Coddu Ecchju is one of the most significant Giant graves in Sardinia. Central oval stone of the tomb consists of two granite slabs built on each other. Carved frame of the door symbolizes an eternity and is closed to those who are alive. On both sides, there are more granite slabs representing the guard of the tomb.

Tombe dei giganti, Coddu Ecchju

Tombe dei giganti, Coddu Ecchju

Coddu Ecchju

Další naše kroky vedly k vyhlášené skalní oblasti blízko města Palau. Nejznámější větry ošlehaný skalní útvar se jmenuje Roccia dell´Orso (Medvědí skála). Zblízka hlavu medvěda moc nepřipomíná, ale to nemění nic na jeho kráse. A o výhledu ani nemluvím. Prostě nádhera. Krásný výhled je odtud na ospalé městečko Palau, které ožívá asi jen ráno, když desítky lodí s turisty odplouvají na celý den na souostroví La Magdalena. My si tady dali jen oběd a zamířili na další vyhlášenou pláž Smaragdového pobřeží Spiaggia Bianca.

Back to the coast. The rocky area near Palau waited for us, especially the most famous rock formation called Roccia dell'Orso (Bear Rock). Even when you come close, it is hard to recognize the head of a bear in it, but nevermind. It is beautiful and the view is breathtaking. You can see the sleepy town of Palau, which comes alive only in the morning when dozens of tourist boats depart for the islands of La Magdalena. We had a lunch there and headed to another famous beach Spiaggia Bianca.

Rocchia dell´Orso

Costa Smeralda,Spiaggia Bianca

Costa Smeralda,Spiaggia Bianca

Spiaggia Bianca