Naši cestu po Sardinii jsme začali v městečku Olbia, kam jsme přiletěli přímým letem z Berlína. Olbia zaujme příjemným historickým centrem s náměstími lemovanými butiky, kavárnami, restauracemi a bary. Když píšu, že je Olbia malá, myslím opravdu malá. Centrum jsme prošli za půl hodiny.

We started our trip around Sardinia in Olbia, where our flight from Berlin landed. Olbia is a small town with a pleasant historic center with squares lined with boutiques, cafes, restaurants and bars. When I write, Olbia is small, I mean it. The walk around took us half an hour.

Olbia, Sardinia, Costa Smeralda

Olbia, Sardinia, Costa Smeralda

Olbia

Je důležité také dodat, že jsme na Sardinii byli v polovině června, tedy mimo hlavní turistickou sezónu. To se ukázalo být celkem zásadní hlavně pro oblast Smaragdového pobřeží, kde hlavní centrum Porto Cervo vypadalo jako město duchů a v průvodcích popsaný čilý ruch přístavu plného jachet jsme si mohli jen představovat. Porto Cervo je uměle vybudované rekreační centrum pro boháče a se Sardinií nemá nic společného.

It is important to mention that we visited Sardinia in mid-June, so in the off-season. This proved to be quite crucial especially in the region of Costa Smeralda. Porto Cervo looked like a ghost town and we could only imagine, how busy the harbor in July and August is. Porto Cervo is a favourite place for rich people and celebrities and it has nothing common with the real Sardinia.

Porto Cervo, Costa Smeralda

Porto Cervo, Costa Smeralda

Porto Cervo. Costa Smeralda

Čekáte-li od Smaragdového pobřeží krásné pláže s bílým pískem a tyrkysově zbarveným mořem, tak budete nadšení. Ovšem dostat se k nim občas vyžaduje určitou fyzickou zdatnost. Parkoviště bývají vzdálená od pár set metrů po několik kilometrů a na plážích nenajdete žádné služby, tudíž musíte mít všechno s sebou. Abyste se dostali třeba k jedné z nejkrásnějších pláží Spiaggia del Principe, připravte se na celkem prudký sestup k moři úzkou pěšinou. Odměnou vám jsou ale krásné výhledy na zátoku.

When you go to Costa Smeralda, you expect beautiful beaches with a white sand and clear blue sea, right? And you will be excited! However, you have to be prepared that sometimes it is not so easy to get there. You have to walk from few hundred meters to several kilometers from parking lots to beaches and expect there is no service at the beach. So take everything you need with you. For example, to get to one of the most beautiful beaches Spiaggia del Principe, get ready for a steep descent along a narrow path. But you will be rewarded with a beautiful views of the bay.

Costa Smeralda, Spiaggia del Principe

Costa Smeralda, Spiaggia del Principe

Spiaggia Del Principe. Costa Smeralda.

Costa Smeralda, Spiaggia del Principe

Costa Smeralda, Spiaggia del Principe

Spiaggia Del Principe. Costa Smeralda

Další krásné pláže Smaragdového pobřeží jsou kolem města San Teodoro. My navštívili Spiaggia dell´Impostu a Spiaggia Cala Brandinchi, které se říká Malé Tahiti a je ideální pro děti kvůli mělké vodě.

You will find other beautiful beaches of Costa Smeralda close San Teodoro. We visited Spiaggia dell´Impostu and Spiaggia Cala Brandinchi, so called the Little Tahiti, ideal for children because of the shallow water.

Costa Smeralda, Spiaggia Cala Brandinchi

Costa Smeralda, Spiaggia Cala Brandinchi

Spiaggia Cala Brandinchi

Costa Smeralda, Spiaggia dell´Impostu

Costa Smeralda, Spiaggia dell´Impostu

Spiaggia Dell´Impostu