POSÁZAVSKÁ STEZKA

Tentokrát jsme zatoužili po cyklovýletě do přírody a  někam k vodě. Zároveň jsme se nechtěli vydat na kole daleko od Prahy. Volba tedy padla na Posázavskou stezku, trampů, chatařů a rybářů ráj.

...

BRDY NA KOLE

Bývalý vojenský újezd Brdy už je nějaký ten pátek přístupný široké veřejnosti a všichni básní o tom, jaký je to ráj pro cyklisty. Tak jsme se rozhodli někdejší vojenský prostor projet a přesvědčit se na vlastní oči, jestli je to pravda.

...

ČESKÝ KRAS

Byl víkend, my dva výjimečně osiřelí bez Elly, venku nebe bez jediného mráčku, a tak se rozhodujeme: Pojďme na kolo! A to i přesto, že venkovní teplota je hodně pod nulou. Tentokrát jsme zamířili na západ od Prahy do Českého krasu. Do divoké krajiny s dubovými a bukovými háji, skalami, jeskyněmi, krasovými roklemi a kaňony. Konkrétně jsme se rozhodli projet okolí Karlštejna.

...

OKOŘ NA KOLE

Kam vyrazit z Prahy na kole, nejet po frekventovaných silnicích a užít si jízdu přírodou? Na tuhle otázku jsme pár dní hledali odpověď, až jsme ji našli. Vzhůru na Okoř! 

Can we do some biketrip near Prague avoiding busy roads and enjoy the ride in the nature? We searched for the answer for a few days. Let´s go to Okoř castle!

...

PŘEROV NAD LABEM

Už je u nás zvykem, že v době adventní navštívíme skanzen v Přerově nad Labem. Od Prahy je to půl hodiny cesty autem, tudíž ho máme za rohem. Stálá expozice je vyzdobena v duchu vánočních tradic, o víkendech muzeum připravuje bohatý program v rámci Lidových Vánoc v Polabí a Ella se vždy těší na betlémy. 

We use to visit the museum in Prerov nad Labem during the Christmas time. It is half an hour drive from Prague, very close for us. You can feel the Christmas spirit everywhere, rich program demonstating Bohemian Christmas customs is held on weekends and Ella is always looking forward to the nativity scenes.

...

OBORA ŽLEBY

Oboru Žleby máme hodně rádi. Příjemné a klidné místo pod zámkem Žleby navazuje na zámecký park a je známá chovem vzácných bílých jelenů. Nedaleko zámku je veřejnosti přístupná ukázková obůrka, kde kromě jelenů chovají i jiná lesní zvířata a dravce. Ano, je malá, ale o to víc nám je sympatická.

...

DÝŇOVÝ SVĚT

Ani jsem se nenadála a říjen je tu. Měsíc dýní všech odrůd, velikostí, barev a tvarů. Udělaly jsme si s Ellou výlet na farmu U Pipků, kde je pěstují, prodávají a pro děti mají na zahradě udělaný Dýňový svět. 

...

VELTRUSKÝ PARK NA KOLE

Tohle bylo krásně strávené odpoledne na kolech po zámeckém areálu Veltrusy. Najeli jsme něco málo přes sedm kilometrů, ale protože jsme pomalu na každých sto metrech stavěli u nějaké zajímavosti, trvalo nám to přes dvě hodiny. Ideální trasa pro děti na kole, ale i na procházku po svých. 

...

BOTANICUS

Znáte? Byli jste s dětmi? Už mají po zimě otevřeno, tak doporučuji navštívit. Kousek od Prahy vkusně udělané a hezky vymyšlené Centrum řemesel. Návštěvu můžete spojit i s procházkou po rozlehlých a skvěle udržovaných zahradách Botanicusu. 

...

VELIKONOČNÍ PŘEROV N/ LABEM

Kde jinde strávit příjemné odpoledne a naladit se na Velikonoce, než ve skanzenu v Přerově nad Labem? My to tady máme prostě rády. O víkendech tu pro návštěvníky mají připravené doprovodné programy inspirované velikonočními zvyky a u vstupu i stánky s občerstvením. Jarní skanzen našima očima najdete uvnitř. 

...

OKRUH CÍSAŘSKÝMI LESY

To je tak, když dceru dáte do Chariota, nasednete se svou mamkou na kola a povídáte, povídáte, povídáte a na konci máte v nohách téměř 17 km. V lesích u Staré Boleslavi jsem se proháněla celé dětství, tady je moje doma, sem patřím a každý týden se do Boleslavi, domů, vracím. Trasa ze Staré Boleslavi od Zátopkových okruhů ke kapli Sv. Václava v Císařských lesích za Káraným a dále přes Grádo k Labi a zpět, vede celou dobu pro rovině, po lesních cestách, oficiálních cyklostezkách a málo frekventovaných silnicích. Ideální pro děti a začátečníky. 

...

KOKOŘÍNSKO NA ELEKTROKOLE

Moje první testovací jízda elektrokola Ghost TERU 2 pro časopis Electric Bike Action proběhla na zasněženém Kokořínsku. Trasu a fotky najdete uvnitř. Nečekala jsem, že mě to bude až takhle bavit! Těším se na další výjezd.   

...

KOKOŘÍNSKO

Koho napadne jít na kolo, když venku napadne 20cm čerstvého sněhu a je -5 stupňů? Samozřejmě, že nás! Když je konečně ve středních Čechách bílo, svítí sluníčko, Ella je ve školce a já mám elektrokolo, museli jsme toho využít. A udělali jsme dobře. Vydali jsme se na Kokořínsko a strávili tak pár hodin v pohádce. Myslím, že fotky mluví za vše. 

...