Rodinná farma Lenar se nachází v samém srdci Logarské doliny. Nabízí ubytování v klasických pokojích, apartmánech, nebo na seníku. O hosty se stará velmi milá Urša, která má k ruce své rodiče. Ti anglicky moc nemluví, raději německy, ale snaží se, a i když hledají těžko slova, pořád se na Vás usmívají. Vůbec tady mají všichni neustále úsměv na rtech.

Statek Lenar

Když jsem dělala rezervaci, tak měli na celý měsíc obsazeno. Volno bylo pouze ve dvou dnech, ve kterých jsem měla Logarskou dolinu v plánu a byl to dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Náhoda? Nevěřím. Celý interiér je vkusně udělaný, Urša nenásilně zkombinovala staré věci s novými tak, že se tu cítíte velmi příjemně.

Chodba v 1. poschodí před naším pokojem

Dvoulůžkový pokoj

Jeden ze stolů na snídaně v hlavní místnosti

Statek je ideální základnou pro aktivně strávenou dovolenou. Kolem vedou pěší, i cyklotrasy, zdarma si můžete půjčit sportovní náčiní, včetně kol. Pokud ale chcete pouze relaxovat, stačí si vybrat lehátko, houpačku, nebo houpací síť, pozorovat pasoucí se koně a kozy, vzít do ruky knížku a užívat si přítomnosti v této krásné alpské dolině.

Houpacích sítí a lehátek je tu mnoho

Houpaček je tu také více, na stromě uvázaný slackline a v pozadí branky na fotbal

V ceně ubytování je snídaně, kterou připravuje Urši maminka. Najdete tu vše od čerstvě nadojeného kozího mléka, bezinkové šťávy, po domácí pečivo, nepřekonatelné domácí marmelády, vejce, sýry, uzeniny. Ovšem čaj z květin, které sbírá Urši tchýně, je nepřekonatelný. Á, jen na to myslím, chci zpět! Statek se může pochlubit ekologickou certifikací a také před budovou najdete oplocené políčko se zeleninou a bylinkami.

Výběr je opravdu veliký

Čerstvý chleba s máslem a domácí rybízovou marmeládou

Políčko před farmou

Škoda, že taková místa se v zahraničí hledají těžko. Já Lenar našla díky Lonely Planet. Nevyhledáváme luxus, ale místa s geniem loci, kde nám bude dobře, zpomalíme a můžeme si v klidu užít toho, že jsme všichni tři spolu. Statek na booking.com nenajdete, má rezervační systém na svých webových stránkách. Tak koukněte, plánujte a jeďte!