Adventní věnec

Adventní věnec

Obdivuji minimalistické a elegantní věnce, ovšem já mám Vánoce spojené s jehličím a svíčkami, které směřují do čtyř světových stran. Kdysi jsem četla, že jehličí je symbolem života, který zvládne i tuhou zimu a takhle umístěné svíčky představují kříž.

Mikuláš

Mikuláš

Mikuláš, Anděl a Čert! Chodí k nám odjakživa, k našim Vánocům neodmyslitelně patří. Nejdříve za Ellou chodil Mikuláš jen s Andělem, Čert se přidal o pár let později. Ani teď nestraší, stačí jeho přítomnost. Ona v kruhu rodiny s napětím hltá každé Mikulášovo slovo, po očku sleduje Čerta a spoléhá na Anděla, že by jí kdyžtak ochránil. Když zarecituje, nebo zazpívá, dostane nadílku, za kterou děkuje jako nikdy nikomu. Když odejdou, z hluboka si oddechne a zároveň je šťastná, že JE viděla, a že si na ni vzpomněli.

Mikuláš, Čert a Anděl

Mikuláš, Čert a Anděl

Svatá Trojice pohledem Elly

Adventní kalendář

Adventní kalendář

Adventní kalendář pro Ellu. V každém pytlíčku ji čeká pohádka, nebo říkanka o Vánocích. Rozmnožila jsem knížku Ladovské Vánoce a na Štědrý den je v posledním pytlíčku schovaná mapa, která ji k této knížce dovede.

perníčky

perníčky

Každý rok pečeme něco, co pak dáváme jako pozornost těm, co máme rádi. Letos jsme se rozhodly s Ellou pro stromečky. Malé i velké.

perníčky

perníčky

Vánoční jablíčka

Vánoční jablíčka

Moje maminka zdobí červená jablíčka bílou čokoládou a dekoruje jimi slavnostní tabuli na štědrovečerní večeři. Letos už jí pomáhala i Ella.

vánoční dekorace

vánoční dekorace

Během adventu máme pověšený na zdi stromeček, který si vyrábíme z klacků a provázku. Den před Štědrým dnem ho pak sundáme a zdobíme klasickou jedličku, aby měl Ježíšek kam položit dárky.

linecké cukroví

linecké cukroví

Letos jsme pekli jen linecké cukroví. A už je snědené.

dopis Ježíškovi

dopis Ježíškovi

Ježíškovi psala hned s první adventní nedělí. Těší se moc! Už od začátku listopadu jí musím před spaním vyprávět, jak to bude na Štědrý den. Snad to opravdu bude tak, jak jí to říkám. Moc bych si to přála... Ježíšku?!

pouštění lodiček

pouštění lodiček

Pouštění lodiček baví hlavně Ellu. Dvě lodičky nám zůstaly spolu u břehu a jedna se vydala do světa. Vypadá to, že příští rok zůstane všechno při starém. :-)

Vánoční stromeček

Vánoční stromeček

Stromeček u nás hraje všemi barvami a vzpomínkami, které se pojí s ozdobami, co na něm jsou. Některé jsou relativně nové, některé jsem na stromeček dávala jako malá, některé jsme podědili po babičce a dědovi a hodně jich i Ella vyrobila.

Pro mě Vánoce nejsou nejoblíbenějšími svátky. Čím více mi někdo nutí, že musím být veselá, šťastná a spokojená, tím větší zásek mám. Loni jsem si přes všechny rozjásané obličeje na sociálních sítích, v časopisech a reklamách dovolila být naprosto nešťastná, protože tomu osud tak chtěl. A bylo to naprosto v pořádku. Ani zítra se čas nezastaví a bude den, jako každý jiný. Čas pro všechny emoce bez výčitek.

Přeju Vám, ať máte možnost se zastavit a … zamyslet se.

To be honest, Christmas is not my favourite holiday. The more someone pushes me to be cheerful and happy, the more I am not. Last year, despite of happy faces on social networks, in magazines and commercials, I allowed myself to be absolutely unhappy due to certain circumstances. And it was ok at all. Nor tomorrow, time does not stop and it will be a day like any other. Time for all emotions without remorses.

I wish you to find a time to stop and think ....