The Loser(s)

Tak tohle je pecka! Čekala jsem, že to bude skvělé, ale že až takhle? Akrobatické duo DaeMen oslovilo další tanečníky a akrobaty, choreografa Jarka Cemerku a vzniklo opravdu skvělé divadelní představení na motivy básně Anny-Marie Mlezivové Osudový stín. Smekám nejen před akrobaty a tanečníky, ale i před Ondřejem Havlíkem – En.dru, který vystupuje jako letuška, komentátor a představení skvěle doprovází hudbou. Příběh dávkuje divákovi napětí, vtip i romantiku, je do detailu vystavěný a provedený. Já jdu rozhodně znovu, běžte taky!

This is amazing! I expected it to be great, but that much? Acrobatic duo DaeMen cooperates with the other dancers and acrobats, choreographer Jarek Cemerka and they together created a really great performance based on poem of Anne-Marie Mlezivova Osudovy stin. I admire all acrobats and dancers, but also Ondrej Havlik - En.dru, acting as a stewardess, broadcaster and his music makes the performance complete. The story is full of tension, humor and romance. I definitely have to see it again!

4 sestry

Původně jsem na 4 sestry chtěla jít v létě, ale nakonec se mi je podařilo vidět až v říjnu. Ohlasy byly vesměs pozitivní a jméno autora Patrika Hartla napovídalo, že by to mohlo být fajn představení. I když to jsem si o Vysavači myslela taky a odcházela zklamaná. Tahle punková crazy komedie je o čtyřech sestrách, které mají společného otce, ale každá jinou matku. Tím pádem i povahu, talent, touhy a problémy. I když si hodně lezou na nervy, tak ve finále pochopí, že je fajn být součástí téhle bláznivé rodiny. Ivana Chýlková, Anna Šišková, Jana Stryková a Berenika Kohoutová jsou ve svých rolích naprosto excelentní a i díky nim stojí za to tohle představení vidět.

I wanted to see 4 sisters in the summer, but I managed to see this play in October. Feedbacks were mainly positive, and the author's name Patrick Hartl suggested that it might be a good show. This punk crazy comedy is about four sisters having same father but different mothers. Thus the character, talent, desire and problems differs. Although they are bothering each other, they understand that it is nice to be a part of this crazy family. Ivana Chylkova, Anna Siskova, Jana Strykova and Berenika Kohoutova are absolutely excellent and they are the main reason, why it is worth to see it.

PLACEBO

Placebo jsou mou srdeční záležitostí. Když jsem v pubertě slyšela poprvé jejich Twenty Years, totálně jsem propadla osobitému hlasu Briana Molka. Byla to přesně ta melancholicko-depresivní hudba, která se mi vryla pod kůži a ladila s mým rozpoložením. Mám všechna jejich alba, a když potřebuju dobít baterky, dávám volume doprava a pouštím si Placebo. Při poslechu, pro mě nejtemnějšího, alba MEDS, paradoxně ožívám a vracím se zpět na pozitivní vlnu. Nevynechala jsem žádný jejich koncert v Čechách, tedy ani ten 8. listopadu ve Fóru Karlín. A byly to úžasné dvě hodiny oslavy jejich 20ti let na scéně, a zároveň dvě hodiny vzpomínek na mé vzlety a pády. Koncert začal promítáním videa Every You Every me, tak ho tu máte.

I love Placebo from my heart. When I first heard their Twenty Years in my teen age, I totally fell in love with Brian Molko. It was exactly the kind of melancholic and depressive music that resonated with my teenage mood. I have all their albums, and when I need to restart my mind, I listen to Placebo. When listening to their dark album MEDS, it paradoxically starts my good mood. I did not miss any of their concerts in the Czech Republic, the last one was in November 8 in Prague. And it was not only an amazing two hours´ celebration of their 20 years anniversary, but also two hours of memories of my ups and downs. Every You Every Me began the show, so there you go.

AUDIENCE U KRÁLOVNY

Britský dramatik Peter Morgan založil svou hru na setkání britských premiérů s královnou Alžbětou II., která se konají každé úterý večer v Buckinghamském paláci. Královna přijímá jednotlivé premiéry a premiérku nezávisle na časové ose a dostávají více, či méně prostoru. Pro scénu Stavovského divadla tuto hru zrežírovala Alice Nellis a do hlavní role obsadila Ivu Janžurovou. Ta podává famózní výkon a díky ní představení baví i dojímá. Ačkoliv nejsem nijak znalá britských politických záležitostí, vůbec to nevadilo. Iva Janžurová představuje královnu navenek jako silnou a vyrovnanou panovnici, která ale uvnitř zažívá své osobní krize. Představení je stále vyprodané, já jsem kupovala vstupenky na leden koncem srpna. Ale vyplatí se čekat, odcházela jsem nadšená.

British playwright Peter Morgan based his game on a meeting of British Prime Ministers with Queen Elizabeth II., which is held every Tuesday evening at Buckingham Palace. The Queen meets Prime Ministers independently of the timeline. For the Estates Theatre this play was directed by Alice Nellis and the role of the Queen is played by Iva Janžurová. She is performing really great. Although I don´t know much about British political affairs, it did not mind. Iva Janžurová presents the Queen as a strong women on public with personal crises inside. The play is sold out, I bought tickets for January in late August. But it is worth the wait, I am really excited.