OKOLO BUCHLOVA NA KOLE

Oblast východní Moravy jsme vůbec neznali. Zcela náhodně jsme vybrali okolí Kroměřížska a rozhodli se projet na kole Chřiby, bikery oblíbenou lokalitu, o které mnozí doslova básní. Jet na kole bez elektriky, to by mi kopcovitý terén nahnal hrůzu, ale protože jsem měla svůj Ghost TERU 9, tak jsem se těšila, že si tuhle oblast zářící zelenou a žlutou barvou opravdu vychutnám. 

...

ZOO ZLÍN

Do ZOO Zlín jsme se těšili. Slyšeli jsme na ni chválu ze všech stran a byla opravdu oprávněná. Tenhle  přírodní biopark u zámku Lešná je tak rozlehlý, že jsme ho ani celý nestihli projít. Přijeli jsme hlavně kvůli klokanům a rejnokům, které si Ella přála pohladit. A to jsme jí splnili. 

...

KROMĚŘÍŽ

Kroměříži se díky své historii a jedinečným památkám přezdívá Hanácké Athény. Bydleli jsme pár minut od Kroměříže a nenechali si návštěvu města ujít. Květná zahrada a Podzámecká zahrada u Arcibiskupského zámku jsou zapsané na seznamu UNESCO a právem patří k nejnavštěvovanějším památkám v České republice.   

...

NA KOLE Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ

Inspiraci pro tuhle trasu jsem čerpala na stránkách Východní Morava na kole. Dočetla jsem se, že tato oblast má jednu z nejhustších sítí cyklostezek v republice, tudíž cyklistů ráj. Nakonec jsem vybrala 30 km dlouhý výlet u Uherského Hradiště. Chtěla jsem cestou narazit na něco, co by se Elle líbilo. Čekal nás Velehrad a v Modré Archeoskanzen a Živá voda. Byla nadšená a my s ní. 

...