Jezero Bohinj

Jezero je přes 4 km dlouhé, 1 km široké a až 45 metrů hluboké. Přitéká do něj voda z vodopádu Savica a vytéká z něj řeka Sáva Bohinjka. Opět nás dostalo svou zeleno-modrou a křišťálově čistou vodou. S jezerem přímo sousedí vesnice Ribčev Laz, kde je několik hotelů, restaurací, barů, obchodů a infocentrum. U mostu pak stojí kostel sv. Jana Křtitele. Je tu i menší přístav pro čluny, můžete si půjčit lodičku, nebo kajak. Vstup do vody je tady kamenitý, proto je lepší využít jedno z mnoha dřevěných mol.

The lake is over 4 km long, 1 km wide and 45 meters deep. The water comes from the Savica waterfall and the river Sava Bohinjka flows from it. Again, we were excited about the green-blue and crystal clear water. The village of Ribčev Laz is located right next to the lake, where there are several hotels, restaurants, bars, shops and an information center. At the bridge, there is the church of St. John the Baptist. There is also a small boat harbor, whrere you can rent a boat or a kayak. The entrance to the water is stony here, so it is better to use one of the many wooden piers.

Kostel sv. Jana Křtitele

Západní část jezera Bohinj u Ribčev Laz

Pokud chcete relaxovat v naprostém tichu, pozorovat drobné rybky plující v průzračné vodě a slyšet jen šumění vody, tak se vydejte na opačnou část jezera. Tady najdete ráj, ze kterého se Vám nebude chtít odejít.

If you want to relax in absolute silence, watch tiny fishes in crystal clear water and hear only a rush of water, head to the opposite side of the lake. Here you will find a paradise from which you will not want to leave.

Východní část jezera Bohinj

Jak už jsem se zmínila, tak do jezera se vlévá voda z vodopádu Savica, který je nedaleko. Vedou k němu nekonečné schody a přímo k němu se nemůže, ale za vidění stojí.

As I mentioned, the water from the Savica waterfall, which is nearby, flows into the lake. There lead endless stairs to it and you cannot get directly to it, but it is worth visiting.

Vodopád Savica

Jezero Bohinj jsem si zamilovala na první pohled. Znám ho z dětství, ale pouze v zimě. A v létě je... jak to jen správně vystihnout... dokonalé.

I fell in love with Lake Bohinj at first glance. I´ve known it since I was a kid, but only during the winter. And in the summer, it's ... how to express myself right ... simply perfect.

Jezero Bohinj