Jezero Bohinj

Jezero je přes 4 km dlouhé, 1 km široké a až 45 metrů hluboké. Přitéká do něj voda z vodopádu Savica a vytéká z něj řeka Sáva Bohinjka. Opět nás dostalo svou zeleno-modrou a křišťálově čistou vodou. S jezerem přímo sousedí vesnice Ribčev Laz, kde je několik hotelů, restaurací, barů, obchodů a infocentrum. U mostu pak stojí kostel sv. Jana Křtitele. Je tu i menší přístav pro čluny, můžete si půjčit lodičku, nebo kajak. Vstup do vody je tady kamenitý, proto je lepší využít jedno z mnoha dřevěných mol.

Kostel sv. Jana Křtitele

Západní část jezera Bohinj u Ribčev Laz

Pokud chcete relaxovat v naprostém tichu, pozorovat drobné rybky plující v průzračné vodě a slyšet jen šumění vody, tak se vydejte na opačnou část jezera. Tady najdete ráj, ze kterého se Vám nebude chtít odejít.

Východní část jezera Bohinj

Jak už jsem se zmínila, tak do jezera se vlévá voda z vodopádu Savica, který je nedaleko. Vedou k němu nekonečné schody a přímo k němu se nemůže, ale za vidění stojí.

Vodopád Savica

Jezero Bohinj jsem si zamilovala na první pohled. Znám ho z dětství, ale pouze v zimě. A v létě je... jak to jen správně vystihnout... dokonalé.

Jezero Bohinj