Stará bmx dráha

Auto jsme nechali v sídlišti Bohnice nedaleko staré bikrosové dráhy a vyrazili odsud. Projeli jsme sídlištěm a vyjeli ve starých Bohnicích nad kostelem sv. Petra a Pavla.

Staré Bohnice

Kostel sv. Petra a Pavla

Sjeli jsme mírný kopec a pokračovali vpravo kolem Socioterapeutické farmy Bohnice do polí směr Drahanské údolí. Nenáročná práce je tu formou terapie pro léčení závislostí. Na farmě jsou ustájeny koně a bohnická hipoterapie se může chlubit velmi dobrými výsledky. Bohnický velkostatek byl zakoupen Zemským výborem Království českého už v roce 1903 za účelem výstavby ústavu pro choromyslné. Dnes ho spravuje nemocnice.

Farma PN Bohnice

Polní cesta byla celkem rozbitá, tak jsem to vzala raději po okraji pole. To je tak osvobozující, když za sebou nemám ten Chariot!

Cesta z města... tedy z Bohnic

Za horizontem jsme vjeli do lesa a úzkou pěšinou sjeli dolu do údolí. Na mě celkem prudký kopec, pro Michala nic.

K Drahanskému údolí

Pěšina se v údolí táhla úpatím kopce a kopírovala koryto Drahanského potoka. V několika místech byla tak úzká, že bych s Chariotem určitě neprojela. Ale bez něho to šlo v pohodě. Stačilo jen ve dvou místech přejet na druhou stranu mělkým potokem. Drahanské údolí je kouzelné.

Drahanské údolí

Netrvalo dlouho a vítala nás Vltava. Škoda, že tak brzo. Cyklostezka kolem řeky je luxusní, ale je to beton a ten mě po chvíli začíná strašně nudit. Při pohledu na hodinky bylo jasné, že se musíme ubírat směrem k městu.

Cyklostezka v Tróji podél Vltavy

Na rozcestí Zámky jsme se rozhodli vystoupat zpátky do Bohnic po modré pěší turistické značce a nahoře na kopci odbočit vlevo k vyhlídce. Stoupání bylo výživné, ale já neměla díky elektrokolu vůbec problém. Výhled stál rozhodně za to. Opravdu paráda. Až jsem se musela ptát sama sebe, jestli jsem ještě v Praze.

Vyhlídka nad Drahanským údolím

Podél zahrádek jsme se pak vrátili do Bohnic a stejnou cestou kolem kostela sv. Petra a Pavla a následně sídlištěm, se vrátili ke staré bikrosové dráze a za ní si vychutnali pohled na meandr Vltavy z Bohnické vyhlídky.

Zahrádky

Bohnická vyhlídka na Vltavu

Ač se to může zdát k nevíře, Bohnice nejsou jen betonové sídliště a psychiatrická nemocnice, je to i místo s krásnou přírodou za humny. A ten výhled na Prahu jim vyloženě závidím.

Trasa na kole