Botanicus, jeho Centrum řemesel, zahrady i prodejna se nachází v obci Ostrá u Lysé nad Labem. Centrum je vlastně takovou malou starobylou vesnicí, která navodí příjemnou atmosféru pro jednotlivá řemesla, která si tady mohou děti i dospělí vyzkoušet.

Areál Centra řemesel

V Centru se platí místními groši, které směníte u pokladny. Jeden groš stojí deset korun a zaplatíte jimi jak u jednotlivých řemesel, tak za ně koupíte občerstvení, nebo suvenýry.

Jaká řemesla si zde můžete vyzkoušet? Je jich mnoho, během naší návštěvy bylo otevřeno řezbářství, mincovna, výroba perníků a svíček, provaznictví, košíkářská dílna, lukostřelba, loutkařská dílna, tkalcovský stav. Ella si většinu z toho vyzkoušela, ovšem nejvíc ji zaujala výroba mýdla a papíru a rýžování zlata.

Výroba mýdla

Výroba papíru

Rýžování zlata

Každou sobotu se zde také koná doprovodný program v podobě divadel, kejklířů, sokolníků. My jsme shlédly vystoupení kejlklíře Vojty, který Ellu velmi pobavil.

Vystoupení kejklíře Vojty

Na Centrum řemesel navazuje třicet hektarů bylinných zahrad Botanicusu a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Najdete tu například bílou zahradu plnou bílých laviček, pak orientální, zeleninovou, relaxační... nechybí ani sady a bylinky. Shlédnout můžete i výstavu fotografií Ivety Kopicové z Barmy a plastik Jakuba Flejšara.

Bílá zahrada

Klášterní zahrada

Výstava obrazů a plastik

Veškeré informace o otevírací době a vstupném najdete na stránkách Botanicusu.

Botanicus v Ostré