Farma U Pipků

Farma U Pipků se nachází v malé obci Nová Ves u Leštiny u Golčova Jeníkova. Cesta z Prahy nám zabrala něco málo přes hodinu a spojily jsme to s návštěvou naší oblíbené obory Žleby. Auto jsme nechaly na poměrně velkém parkovišti za farmou a pěšinou lemovanou balíky slámy jsme došly na dvůr, kde jsme zaplatily symbolické vstupné. Na dvoře je stánek s domácím pečivem a grilují tu klobásy. Občerstvení je pak v jedné ze stodol. V té druhé si můžete zakoupit dýně. V nabídce mají jak dýně na Halloween, tak dýně ozdobné, malé i velké na dekoraci i na vaření. Kdyby bylo na Elle, tak jsme to tam celé vykoupily.

Prodejna

Nad prodejnou dýní je stylový prostor, kde si můžete zakoupenou dýni vydlabat. Nože Vám zapůjčí u pokladny.

Sezení nad prodejnou

Cestou do zahrady jsme míjely slámový bazén, kam si Ella musela nutně skočit. Celá nadšená rozhazovala slámu všude kolem sebe, takže jsme procházku v zahradě zahájily se slámou nalepenou na oblečení i ve vlasech. Když zjistila, že má za zády pyramidy a sloupy z dýní, nechala slámu slámou a vrhla se k nim. Tolik druhů a barev nikdy pohromadě neviděla.

Pyramid z dýní je tu požehnaně

Chodit po nich, běhat v bludišti z dýní a rovnat je byl pro ní velký zážitek.

Pro Ellu to byl velký zážitek

S dýněmi si tu opravdu vyhráli. Barevné pyramidy na sluníčku krásně zářily, radost pohledět.

Barvy podzimu všude

Pro děti jsou tu ale také houpačky a prolézačky z lana a dřeva, pak pyramidy z balíků slámy. Ellu nejvíce nadchlo seskupení balíků, kde mohla skákat z jednoho na druhý. Odtud jsem ji nemohla dostat.

Vyžití pro děti je tu dost

V jedné části zahrady jsou pak k dispozici dýně, ze kterých děti mohou tvořit obrazce, nebo postavičky dle vlastní fantazie.

Místo na tvoření z dýní

Strávily jsme tu něco málo přes dvě hodiny. Ella si vyzkoušela všechny atrakce, ošahala si a potěžkala různé druhy dýní, nakoupily jsme si několik kousků na dekoraci a Halloween, jen jednu věc jsme vynechaly. Strašidelné sýpky na půdě. Tam se bála. Jet sem z Prahy na otočku je možná zbytečné, zvlášť když v Tróji mají také výstavu dýní, ale když to spojíte o víkendu třeba s návštěvou zámku Žleby, nebo i přes týden Kutné Hory, tak už to dává smysl. Více informací zde.

Farma U Pipků