Medvědí hora, Jeseníky

Medvědí hora, Jeseníky

Medvědí hora. Rysí stezka

Ubytování ve středisku Kouty nad Desnou se ukázalo jako velmi strategické. Většina krás Jeseníků je odtud do půl hodiny jízdy autem. Přímo z Koutů vede lanovka až do 1.200mnm. Rysí stezka nadchne díky zábavním prvkům malé turisty, dospělí ocení krásnou přírodu a výhled na pásmo Hrubého Jeseníku. Hlavním bodem stezky je krásná skalní vyhlídka na Medvědí hoře. A ta je naprosto dokonalá.

Staying at the Kouty nad Desnou Resort proved to be very strategic decision. Most of the Jeseniky beauties can be reached within half an hour's drive. You can use the chairlift to the hight of 1.200m above the sea and enjoy a walk around the upper reservoir circuit with fantastic views of Hruby Jesenik. We chose the Lynx Path, great for children. There are many interactive points along the path, which children enjoy. The highlight is a rocky viewpoint, the Bear Mountain. And that is absolutely amazing.

Rysí stezka

Přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně se musí vidět! Tohle vodní dílo právem patří mezi divy naší země. Horní nádrž na vrcholku hory je jednoduše úlet. Procházka kolem ní je dlouhá 2km a je to vlastně jedna dlouhá vyhlídka na Jeseníky.

The Dlouhe Strane Hydroelectric Power Station is another a must see point of interest. It is one of the most interesting places in the Czech Republic and the walk around is 2km long. As you are on the top of the mountain, the Power Station is an amazing long viewpoint itself.

Horní nádrž Dlouhé stráně, Jeseníky

Horní nádrž Dlouhé stráně, Jeseníky

Přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně

Přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně

Jeseníky jsou bohaté na vodopády. My si vyšláply na ten na Borovém potoce. Cesta byla lemovaná lesními malinami a tak nám trvala věčnost. Ale co jsme měly dělat, když byly tak dobré!?

Jeseniky mountains are rich in waterfalls. We hiked to the one located at Borovy potok. The trail was lined with wild raspberries, so it seemed to be neverending. But what we should do? They were so tasty!

Vodopád na Borovém potoce

Vodopády na Borovém potoce

Vyjet lanovkou na Šerák a projít se po hřebenech Jeseníků je bez debat úchvatné. Tolik skvělých výhledů do krajiny, tolik přírodních krás. Ať je to výlet na Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, Skalní okno na Vřesové hoře, Obří skály, nebo vrchol Keperníku, kam jsme si vyšláply my. Chci zpět!

Take the chairlift to Serak mountain as well and choose a trail to walk on the ridge of Jeseniky. Without a doubt, it is impressive! So many beautiful views of the mountains, so much natural beauty. Whether it is a trip to Vresova studanka, Cervenohorske sedlo, Rocky Window at Vresova hora, Giant Rocks, or the top of Kepernik – our trail. We spent a great time in Jeseniky. We´ll come back!

Keperník, Jeseníky

Keperník, Jeseníky

Cesta na Keperník

Keperník

Jeseníky