Medvědí hora, Jeseníky

Medvědí hora, Jeseníky

Ubytování ve středisku Kouty nad Desnou se ukázalo jako velmi strategické. Většina krás Jeseníků je odtud do půl hodiny jízdy autem. Přímo z Koutů vede lanovka až do 1.200mnm. Rysí stezka nadchne díky zábavním prvkům malé turisty, dospělí ocení krásnou přírodu a výhled na pásmo Hrubého Jeseníku. Hlavním bodem stezky je krásná skalní vyhlídka na Medvědí hoře. A ta je naprosto dokonalá.

Rysí stezka

Přečerpávací vodní nádrž Dlouhé Stráně se musí vidět! Tohle vodní dílo právem patří mezi divy naší země. Horní nádrž na vrcholku hory je jednoduše úlet. Procházka kolem ní je dlouhá 2km a je to vlastně jedna dlouhá vyhlídka na Jeseníky.

Horní nádrž Dlouhé stráně, Jeseníky

Horní nádrž Dlouhé stráně, Jeseníky

Přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně

Jeseníky jsou bohaté na vodopády. My si vyšláply na ten na Borovém potoce. Cesta byla lemovaná lesními malinami a tak nám trvala věčnost. Ale co jsme měly dělat, když byly tak dobré!?

Vodopád na Borovém potoce

Vodopády na Borovém potoce

Vyjet lanovkou na Šerák a projít se po hřebenech Jeseníků je bez debat úchvatné. Tolik skvělých výhledů do krajiny, tolik přírodních krás. Ať je to výlet na Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, Skalní okno na Vřesové hoře, Obří skály, nebo vrchol Keperníku, kam jsme si vyšláply my. Chci zpět.

Keperník, Jeseníky

Keperník, Jeseníky

Keperník