Do Keni jsme letěli hlavně kvůli safari, které jsem zařídila předem z Čech u místní cestovní agentury, abychom měli jistotu, že se tam dostaneme. Na letišti v Mombase pro lokální lety mi došlo, že největší výzvou pro mě bude zvládnout let malým letadlem pro deset osob. Mezipřistání jsme měli ještě pod Kilimandžárem v parku Amboseli, tudíž jsem to musela zvládnout nadvakrát. Přistávací dráha v Amboseli, i v Masai Mara byla louka plná výmolů, takže přistání i vzlétání nebylo úplně klidné, což mi na strachu neubralo. Co mi ale zvedlo náladu, byla odbavovací hala v Amboseli.

Letiste Mombasa

Letiste Mombasa

Odbavovací hala v Amboseli

Odbavovací hala v Amboseli

Do Amboseli jsme přiletěli zrovna po vydatném dešti, takže i Kilimandžáro bylo v mracích. Po krátkém výletu džípem jsme pokračovali do cíle, tedy do Masai Mara.

Kilimadžáro

Kilimadžáro

V Masai Mara jsme spali v kempu ve stanech. Ovšem vybavení stanu si nic nezadalo s pokojem v tříhvězdičkovém hotelu. Každý den jsme vyráželi džípem třikrát do různých částí Masai Mara a pozorovali jsme zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Dostat se na dosah ruky k lvům byl opravdu zážitek. Tiše pozorujete, jak se probouzí, hrají si a loví.

V Masai Mara je snad nejvíce slonů. Velká stáda i osamocené rodiny jsme potkávali na každém kroku.

Nejnebezpečnější zvíře je prý překvapivě hroch. Ačkoliv se nezdá, dokáže vyvinout velkou rychlost a svými tesáky oběť rozpáře. Tudíž jsme je pozorovali z dostatečné vzdálenosti.

Zebry byly neskutečně plaché. Jakmile zpozorovaly pohyb, okamžitě se rozutekly.

Žádné jiné zvíře nemá tak nádherné oči, jako žirafa. V Masai Mara jsme na ně narazili většinou ve skupině dalších zvířat, jako jsou opice, antilopy, ale dokonce i sloni.

Samorosty a na nich dravci, co čekají na svou chvíli, mě naprosto fascinovaly.

Krokodýlů je v Masai Mara relativně hodně a spatřit je v řece není velký problém. Najdete ho na břehu?

Mezi další zvířata, které jsme měli možnost pozorovat, patří růzdné druhy antilop a ptáků, mufloni, divoká prasata, opice, hyeny, nosorožci, pštrosi a mnoho dalších.

Jsem vděčná, že jsem měla tu možnost se do Keni podívat a projet Masai Mara. Věřím, že se jednou situace v zemi uklidní natolik, že se tam vrátíme i s Ellou.