Mijas

Mijas

Mijas

Mijas

Auto jsme s Ellou nechaly v parkovacím domě v blízkosti centra a vydaly se na náměstí Plaza Virgen de la Pena. V informačním centru jsme si vzaly mapu a zjistily, že centrum se dá skvěle zvládnout pěšky. Před informacemi je stanoviště Burro Taxi. Tedy oslíků, za které jejich majitelé zapřáhnou vozík a provezou Vás po centru města. Nám bylo oslů líto, tak si je Ella pohladila a využily jsme nakonec na projižďku městem Tuk Tuk, který stál nedaleko. Pro Ellu byl velký zážitek se vézt tříkolkou. Slečna, která jí řídila, tak nám v angličtině vyprávěla o historii a památkách, které jsme míjely a trpělivě dělala ve výkladu pauzy, abych to stačila Elle překládat.

Burro taxi

Burro taxi

Burro Taxi

Tuk Tuk

Vysvětlila nám, že v Mijas musí být všechny domy bílé. Je to tradice. Kdysi totiž chovali obyvatelé své osly doma, a aby udrželi čistotu, nahazovali stěny vápnem. Zároveň všechny květináče na zdech domů musí být světle modré s černými obručemi, protože tyhle barvy jsou symbolem města.

Mijas

Mijas

Mijas

Iglesia Parroquial de la Inmaculada Concepcion

Ve městě kromě mnoha kostelů a maurského hradu, nejdete ještě býčí arénu, venkovní divadelní scénu, mnoho muzeí s expozicemi jak pro děti, tak dospělé a na náměstí Plaza de la Constitución malou továrnu na čokoládu. V obchodě najdete snad všechny možné příchutě, na které si vzpomenete. Nedokázaly jsme odejít bez ochutnání a nákupu do zásoby.

Chocolate Artesano

Plaza de la Constitución

Nejhezčím zážitkem je ale jen tak se procházet úzkými uličkami, kochat se výhledem z ochozů kolem města, posedět v nějaké z mnoha kaváren a restaurací, nakouknout do četných obchůdků se suvenýry a vyhlášenou keramikou.Ta hraje všemi barvami a nejde jí odolat.

Keramika Mijas

Centrum města

Mijas

Téměř každé město má svou legendu a Mijas není výjimkou. Je ukryta v rohu vesnice, vytesaná do skály a jmenuje se "Virgen de la Pena". Uvnitř svatyně je obraz "Virgen de la Pena", patronky obce. Podle legendy, se přesně na tomto místě zjevila dvěma mladých pastýřům, které sem dovedl holub. Následně se zjistilo, že obraz Panny Marie byl ukrytý ve výklenku ve věži přes 500 let.

Virgen de la Pena

A mimochodem před svatyní je malý park, ze kterého je nejkrásnější výhled na údolí vedoucí k pobřeží a prodávají tu bezkonkurenčně nejlepší pražené mandle, co jsme kdy s Ellou jedly. Tak si sem NEJEN pro ně zajeďte. :-)

Mijas