Usedlost Na Stodolci, menu

Usedlost Na Stodolci, menu

Usedlost Na Stodolci

Citlivě zrekonstuovaná zemědělská usedlost Na Stodolci se nachází uprostěd pastvin na samém kraji Českosaského Švýcarska. Součástí je penzion, jízdárna a restaurace. Přijely jsme na oběd a měly velké štěstí, že jsme si sedly. Doporučuji udělat předem rezervaci.

Jestli máte rádi tradiční česká jídla, přijdete si na své. Na jídelním lístku je i nabídka pro děti, což oceňuji. Daly jsme si hovězí vývar, Ella si vybrala řízek s domácí bramborovou kaší a já neodolala kapustovo-houbovým karbanátkům s česnekovým dipem. A bylo to výborné!

Sensitively renovated farmstead Na Stodolci is located in the middle of fields on the edge of the Czech-Saxon Switzerland. It consists of the guesthouse, riding school and restaurant. We were lucky there was a free table during the lunch time. I recommend doing a reservation in advance.

There are traditional Czech dishes on the menu and also small dishes for children, which I appreciate. We had a beef soup, Ella chose a fried steak with homemade mashed-potatoes and I could not resist a cabbage burger with mushrooms and garlic dip. And it was delicious!

kapustovo-houbove karbanatky

kapustovo-houbove karbanatky

Kapustovo-houbové karbanátky s česnekovým dipem

Areál usedlosti Na Stodolci je rozlehlý. Kromě jízdárny a výběhu pro koně a poníky, tu mají i dětské hřiště a holčičky se nemohly vynadívat na husy a volně pobíhající kočky.

The area here is big. Besides the riding school, paddock for horses and ponies, there is a children's playground and girls could not stop looking at the geese and cats.

výběh pro husy

výběh pro husy

Usedlost Na Stodolci

Usedlost Na Stodolci

Usedlost Na Stodolci

Když si najdete chvilku a vyšlápenete si mírný kopec nahoru nad pastviny, rozprostře se před vámi krásný výhled na Lužické hory a Labské pískovce.

When you have a time, take a walk to the top of the hill above the guesthouse and you can enjoy beautiful views of the Lusatian mountains and the Elbe Sandstones.

Usedlost Na Stodolci

Usedlost Na Stodolci

Lužické hory, Usedlost Na Stodolci

Lužické hory, Usedlost Na Stodolci

Pastviny Na Stodolci

Usedlost Na Stodolci je ideálním místem jak pro krátké zastavení, tak i pro dovolenou v této oblasti. V létě to tu musí být dokonalé. Rádi se sem vrátíme i s Michalem.

Na Stodolci is an ideal place not only for a short stop, but as well for a holiday in this region of the Czech Republic. It must be great especially in the summer. We will come back together with Michal for sure.

Usedlost Na Stodolci