Nice

Nice

Cannes, St. Tropez a hlavně St. Maxime jsou všechno místa mému srdci nejbližší. Pokaždé jsem se nemohla dočkat procházek úzkými uličkami s kavárnami, obchůdky a výbornou zmrzlinou. Bloumání po pláži, kdy se Ella cpe pískem, o rok později dělá bábovky a rok na to už staví hrady, to jsou všechno vzpomínky, které mi nikdo nevezme.

Ovšem Nice jsme si teď prošli poprvé. Vlastně ani nevím, proč jsme ho vždycky vynechali. Autem se do centra dá skvěle dostat a díky podzemním garážím jde i lehce zaparkovat. Tedy pokud nemáte dodávku, se kterou se do garáží nevejdete kvůli výškovému limitu. To pak musíte obtížně hledat místo na ulici.

Cannes, St. Tropez and especially St. Maxime are all places closest to my heart. Every time I was excited about walks through the narrow streets with cafes, shops and delicious ice cream. Chilling along the beach, where Ella tasted the sand for the first time, a year later she made sand cakes and a year later sand castles. These are all memories that noone will never take me.

Nice, however, we have visited for the first time. Actually, I do not know why we always missed it. You can get easily in the city center by car and find the place in underground parking garages to leave it. But you don´t have to have a van, there is a problem with the height limit in the garages. Then you have to look for some spot on the street and it takes some time.

Nice

Nice

Nakonec jsme zaparkovali nedaleko baziliky Notre-Dame de I´ssomption a vydali se pěšky po Avenue Jean Médecin. Museli jsme se zastavit u kašny na náměstí Place Masséna a pozorovat vodu. V neděli se v Nice zrovna jela etapa silničního závodu Nice - Paris, takže na náměstí bylo depo a promenáda podél moře byla oplocená a velmi střežená. Vzhledem k loňským událostem je to pochopitelné. Museli jsme projít detektorem kovu a nechat nahlídnout do kabelky.

Finally, we parked our van near the Basilica of Notre-Dame de I'ssomption and walked along the Avenue Jean Medecin. We stopped at the fountain at the Place Massena and watched the water. On Sunday there were cycling race Nice - Paris held, so there was a depot at the square and promenade along the sea was fenced and very guarded. We had to go through a metal detector and our belongings were checked.

Nice

Nice

Slunce nám bohužel zašlo a trochu se zvednul vítr, ale Elle to nevadilo. Nadchla se pro bubliny, ve kterých poskakovala a nechtěla se hnout. Nakonec nám odpustila, když se mohla svézt na pohádkovém kolotoči. Velkým zážitekm pro ní bylo ale vidět na vlastní oči stromy plné pomerančů.

The sun went down and the wind started to blow, but Ella didn´t mind. She was excited for bubbles and didn´t want to walk anymore. She forgive us when she could ride on the amazing carousel. A great experience for her was to see trees full of oranges as well.

Nice

Nice

Nice

Nice

Nice

Nice

Po téhle procházce jsme usoudili, že je čas se vrátit k autu a vydat se dál do italského Finale Ligure, které je od Nice asi hodinu a půl jízdy autem. Jsem ráda, že jsme si udělali čas a malou část tohoto velkého města viděli. A to je právě ono. Velkého. Pro mě je Nice příliš neosobní, i když na první pohled moc hezké město. Nevysílá ke mně žádnou energii. Já už prostě budu navždy milovat hlavně St. Maxime a St. Tropez.

After this short walk, we decided to go back to the car and continue to the Italian Finale Ligure that is from Nice about an hour and a half drive. I'm glad, we took the time and have seen a small part of this big city. And that's it. BIG. Nice for me is too impersonal, although at first glance very nice city. It does not send me any energy at all. I´m going to love St. Maxime and St. Tropez forever.