La Parguera

La Parguera nemá žádnou velkou pláž, ale ke koupání tu mají krásný přírodní bazén na moři, ke kterému vede dlouhé dřevěné molo. Mimo sezónu je tu plavčík o víkendu. Cestou k bazénu narazíte na spoustu piknikových stolů, u kterých jsou grily. Evidentně je tohle v sezóně velmi oblíbené místo.

There is no big beach at La Parguera, but swimming is possible in a beautiful natural pool in the sea with a wooden pier. During off-season there is a lifeguard on weekends. On the way to the pool there are many picnic tables with grills. Apparently, this is very popular spot during the high-season.

La Parguera

La Parguera

Yauco je město schované v horách, které hraje všemi barvami. Pestře zbarvené domy svítí do dálky a nemůžete ho přehlédnout. Kolem jsou plantáže kávovníků a tak se mu po právu říká "Město kávy". Čilý ruch v ulicích, hlasitá hudba ze všech rohů a hustá doprava Vám jasně napoví, že tady se opravdu žije.

Town of Yauco is hidden in the mountains and brightly colored houses shine faraway. You can not miss it. It is the Puerto Rico's capital of coffee, that is why it is called "The City Coffee". Noisy streets, loud music from all corners and a heavy traffic welcome here.

Yauco

Yauco

Yauco

Přírodní rezervace Guánica je příkladem subtropického pralesa. Rozkládá se na 10.000 akrech a najdete tu mnoho druhů subtropických rostlin a zvířat, hlavně ptáků. Vědci odhadují, že na světě se dochovalo jen 1 procento tropického pralesa tohoto druhu. V oblasti najdete pár trailů, po kterých se můžete vydat. Ale jestli je někde opravdu horko, tak tady!

Guánica Biosphere Reserve is an example of the subtropical dry forest. It is located on 10,000 acres, and there are many species of subtropical plants and animals, especially birds. Scientists estimate that only 1 percent of the earth's dry forest of this kind remains. The area has some trails to explore but it is extremely hot outhere!

Guánica

Guánica

Guánica

Ponce je největší město na jihu ostrova. Když procházíte centrem úzkými uličkami, dýchá na Vás staré dobré Portoriko. Náměstí Plaza Las Delicias je lemované domy v koloniálním stylu a uprostřed stojí katedrála Nuestra Senora de Guadalope a bizarní červeno-černá budova Parque de Bobas. Ta byla postavena v roce 1882 a sloužila původně jako veletržní palác. Nyní je v ní hasičská výstava.

Ponce is the biggest city in the South of the island. Strolling around the narrow streets of the city's historic center evokes the spirit of Puerto Rico's past. Plaza Las Delicias is lined with houses in colonial style with the Cathedral of Nuestra Senora de Guadalope in the middle and bizarre red and black Parque de Bobas building. It was built in 1882 and originally served as an agricultural exhibition hall, now you will find the firefighters exhition there.

Katedrála Nuestra Senora de Guadalope

Parque De Bombas

Parque De Bombas