La Mina trail

S ohledem na Ellu jsme si vybrali trail, který vede k vodopádu La Mina, který je 10 metrů vysoký a ztracený uprostřed pralesa. Vede k němu úzký chodník, který se střídá se schody a celá cesta je velmi kluzká. Tam i zpět trail měřil 5 kilometrů a díky tamnímu teplému a vlhkému podnebí jsme toho měli celkem dost.

Because of Ella we chose the trail that leads to La Mina waterfall, which is 10 meters high and lost in the middle of the rainforest. We took the narrow walkway and stairs which are both very slippery. The whole journey measured 5 kilometers and thanks to the warm weather and humid climate it was quite challenging.

La Mina trail

La Mina trail

La Mina trail

Vodopád La Mina

Cestou jsme narazili na strom ausubo, který rostl snad až do nebe. Není divu, když má takové kořeny!

We saw the ausubo tree on our way, it seemed to grow up right to the sky. No wonder as it has such a big roots!

La Mina trail

La MIna trail

Na druhou stranu od trailu La Mina je Bano de Oro, přírodní nádrž, která byla původně vybudována jakou součást lázeňského komplexu. Název se odvodil od řeky Bano de Oro, která nádrž napouští a znamená "koupel zlata", protože se z řeky dříve těžilo zlato.

On the other side of the La Mina trail there is Bano de Oro, natural water hole, which was originally built as a part of the spa. The name is derived from the river Bano de Oro, which feeds the pool and means "bath of gold" because gold was minded there.

Bano de Oro

Bano de Oro

Bano de Oro

Luquillo je klasická městská pláž se zázemím a širokou nabídkou vodních sportů. Je lemovaná desítkami typických kiosků, které nabízejí od portorických specialit, až po klasické pizzy a sendviče. My jsme pár typických jídel ochutnali taky. Například alcapurrias, rychlé plážové jídlo, smažené plněné těsto různými druhy mas, nebo pinchos, špíz buď kuřecí, nebo vepřový potřený bbq omáčkou a banánové slané chipsy. Jednoduché, rychlé a chutné.

Luquillo is a typical urban beach with all the facilities and a wide range of water sports services. It is lined by dozens of typical kiosks that offer from the Puerto Rican specialties to classic pizzas and sandwiches. We tried a couple of typical dishes too. For example alcapurrias, beach food, fried dough stuffed with various meats or pinchos, either chicken or pork with bbq sauce on top and salt banana chips. Simple, fast and tasty.

Pláž Luquillo

Kiosky Luquillo

Pinchos a alcapurrias

Další městskou pláží, která je ale o dost menší, než Luquillo, je pláž Seven Seas.

Another urban beach is Playa Seven Seas which is much smaller than Luquillo.

Playa Seven Seas

Playa Seven Seas