La Mina trail

S ohledem na Ellu jsme si vybrali trail, který vede k vodopádu La Mina, který je 10 metrů vysoký a ztracený uprostřed pralesa. Vede k němu úzký chodník, který se střídá se schody a celá cesta je velmi kluzká. Tam i zpět trail měřil 5 kilometrů a díky tamnímu teplému a vlhkému podnebí jsme toho měli celkem dost.

La Mina trail

La Mina trail

La Mina trail

Vodopád La Mina

Cestou jsme narazili na strom ausubo, který rostl snad až do nebe. Není divu, když má takové kořeny!

La Mina trail

La MIna trail

Na druhou stranu od trailu La Mina je Bano de Oro, přírodní nádrž, která byla původně vybudována jakou součást lázeňského komplexu. Název se odvodil od řeky Bano de Oro, která nádrž napouští a znamená "koupel zlata", protože se z řeky dříve těžilo zlato.

Bano de Oro

Bano de Oro

Bano de Oro

Luquillo je klasická městská pláž se zázemím a širokou nabídkou vodních sportů. Je lemovaná desítkami typických kiosků, které nabízejí od portorických specialit, až po klasické pizzy a sendviče. My jsme pár typických jídel ochutnali taky. Například alcapurrias, rychlé plážové jídlo, smažené plněné těsto různými druhy mas, nebo pinchos, špíz buď kuřecí, nebo vepřový potřený bbq omáčkou a banánové slané chipsy. Jednoduché, rychlé a chutné.

Pláž Luquillo

Kiosky Luquillo

Pinchos a alcapurrias

Další městskou pláží, která je ale o dost menší, než Luquillo, je pláž Seven Seas.

Playa Seven Seas

Playa Seven Seas