Rincon

Když jsme opouštěli sever Portorika, tak lilo jako z konve. Chtěli jsme se po cestě zastavit na plážích podél západního pobřeží a ve městě Rincon strávit odpoledne. Přírodě ale neporučíme, takže jsme se v Rinconu zastavili jen na chvilku, abychom se protáhli a pokračovali dál na jihozápad do města Parguera se ubytovat.

Maják v Rinconu

Maják v Rinconu

Hned vedle majáku je Playa Domes, která je známá svým zátiším s kupolí staré atomové elektrárny.

Playa Domes

Playa Corcega

Dneska už se počasí umoudřilo a my vyrazili na mys Cabo Rojo. Cestou jsme se zastavili na solných polích Las Salinas, aby Ella z blízka viděla, jak se voda odpařuje a vzniká sůl. Pole hrála všemi barvami a byla to nádherná podívaná.

Las Salinas

Las Salinas

Cesta k majáku Cabo Rojo, který se tyčí na kopci na jihozápadním mysu, je jedno velké utrpení. Prašná cesta je jeden velký výmol a trvá celou věčnost, než to autem přeskáčete. Ovšem stojí to za to. Útesy, které omývá Atlantik, jsou facinující a fotky nedokážou zachytit tuhle nádheru ani z malé části.

Maják Cabo Rojo

Cabo Rojo

Cabo Rojo

Ještěrů a ještěrek je v Portoriku požehnaně. Potkáváme je na každém kroku a už jsme si zvykli.

Cabo Rojo

Cestou zpět k autu jsme to vzali podél útesů a došli k místu, kde skály vytvořily přírodní most Puente de Piedra.

Puente de Piedra

Pod majákem je nádherná zátoka s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou La Playuela. Jako vystřižená z katalogu. Strávili jsme tu celé odpoledne a znovu ocenili, že jsme tu mimo sezónu a pláž tak byla téměř prázdná.

La Playuela

La Playuela

La Playuela

Západ je opravdu nádherná část ostrova. Hlavně jihozápad nám připomíná jih Francie, pohodové a barevné vesnice u moře s bary a restauracemi nabízející mořské plody. Oblast Parguera je jedním z mála míst na světě, kde můžete po setmění obdivovat svítící zátoku. Ve vodě žijí bičíkovci a když vodu rozvýříte, tak je aktivujete a oni začnou svítit. Bohužel kamera, ani foťák tenhle přírodní úkaz nedokázal zabrat, takže Vám ho nemůžeme zprostředkovat. Každopádně nám můžete věřit, že to byl zážitek.