Rincon

Když jsme opouštěli sever Portorika, tak lilo jako z konve. Chtěli jsme se po cestě zastavit na plážích podél západního pobřeží a ve městě Rincon strávit odpoledne. Přírodě ale neporučíme, takže jsme se v Rinconu zastavili jen na chvilku, abychom se protáhli a pokračovali dál na jihozápad do města Parguera se ubytovat.

We left the North of Puerto Rico with heavy rain. We wanted to stop on the way at the beaches along the West coast and spend an afternoon in Rincon. But due to the rain, we stopped there only for a moment, stretch and continued West to Parguera for check-in.

Maják v Rinconu

Maják v Rinconu

Hned vedle majáku je Playa Domes, která je známá svým zátiším s kupolí staré atomové elektrárny.

Right next to the lighthouse there is Playa Domes which is known with the old nuclear facility hiddien in palm trees.

Playa Domes

Playa Corcega

Dneska už se počasí umoudřilo a my vyrazili na mys Cabo Rojo. Cestou jsme se zastavili na solných polích Las Salinas, aby Ella z blízka viděla, jak se voda odpařuje a vzniká sůl. Pole hrála všemi barvami a byla to nádherná podívaná.

Today the weather got better and we went to the cape of Cabo Rojo. On the way we stopped at the salt fields Las Salinas to show Ella closely how the water evaporates and the salt is formed. Fields were so colourful, it was beautiful.

Las Salinas

Las Salinas

Cesta k majáku Cabo Rojo, který se tyčí na kopci na jihozápadním mysu, je jedno velké utrpení. Prašná cesta je jeden velký výmol a trvá celou věčnost, než to autem přeskáčete. Ovšem stojí to za to. Útesy, které omývá Atlantik, jsou facinující a fotky nedokážou zachytit tuhle nádheru ani z malé části.

Road to the Cabo Rojo lighthouse, which rises on a hill on the Southwest cape, is one of great suffering. Dirty road is full of potholes and it takes forever to drive over. However, it's worth it. Cliffs at the Atlantic ocean are fascinating and photos cannot capture the beauty at all.

Maják Cabo Rojo

Cabo Rojo

Cabo Rojo

Ještěrů a ještěrek je v Portoriku požehnaně. Potkáváme je na každém kroku a už jsme si zvykli.

Puerto Rico is an island of lizards of all sizes. We meet them at every step and we have already become used to it.

Cabo Rojo

Cestou zpět k autu jsme to vzali podél útesů a došli k místu, kde skály vytvořily přírodní most Puente de Piedra.

On the way back to the car we walked along the cliffs and came to the natural bridge Puente de Piedra.

Puente de Piedra

Pod majákem je nádherná zátoka s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou La Playuela. Jako vystřižená z katalogu. Strávili jsme tu celé odpoledne a znovu ocenili, že jsme tu mimo sezónu a pláž tak byla téměř prázdná.

There is a beautiful bay with white sand and turquoise water La Playuela under the lighthouse. Straight out of a catalog. We spent all afternoon there and appreciated again that there is off-season here and the beach was almost empty.

La Playuela

La Playuela

La Playuela

Západ je opravdu nádherná část ostrova. Hlavně jihozápad nám připomíná jih Francie, pohodové a barevné vesnice u moře s bary a restauracemi nabízející mořské plody. Oblast Parguera je jedním z mála míst na světě, kde můžete po setmění obdivovat svítící zátoku. Ve vodě žijí bičíkovci a když vodu rozvýříte, tak je aktivujete a oni začnou svítit. Bohužel kamera, ani foťák tenhle přírodní úkaz nedokázal zabrat, takže Vám ho nemůžeme zprostředkovat. Každopádně nám můžete věřit, že to byl zážitek.

The West is really beautiful part of the island. Mainly Southwest reminds us of the South of France, peaceful and colorful coastal villages with bars and restaurants offering seafood. Parguera area is one of the few places where you can admire the illuminated bay after dark.. Flagellates live in the water and when you activate them for e.g. with swimming, they begin to shine. Unfortunately camera was not able to record this natural phenomenon. Anyway, can you believe us, it was an experience.