Kdo chce poznat Cirque de Salazie, zamíří do horské vesničky Hell-Bourg, odkud se vyráží na pěší túry. Silnice se táhne podél kaňonu řeky Riviere du Mat a vine se kolem nádherných vodopádů. Místy je dokonce autem podjíždíte, což bylo speciálně pro Ellu velkým zážitkem.

Oblast Cirque de Salazie

Nejkrásnější vodopád v Cirque de Salazie je pro mě Cascade du Voile de la Mariee, česky Nevěstin závoj, který najdete nedaleko vesničky Salazie. Vysoký vodopád stéká v několika stupních z vrcholků hor, které jsou často ukryté v mracích, dolu do strmého údolí. Pohled je to opravdu úchvatný.

Vodopád Nevěstin závoj

Od Nevěstina závoje už je to jen kousek do cíle do vesničky Hell-Bourg, jen musíte přetrpět 9 km ostrých zatáček. Tahle typická reunionská vesnička, kterou obklopují majestátní horské srázy, dostala jméno po guvernérovi Amiralu de Hellovi, který se tady zasloužil o rozkvět termálních lázní. Ty tu fungovaly do roku 1948, kdy zdejší horký pramen zasypal sesuv půdy. 

Hell-Bourg

Hlavní třídu Hell-Bourgu lemují malebné kreolské domy z koloniálních dob, ve kterých jsou restaurace, obchody, kavárny, pošta... To, jak září kreolské domy barvami, mě naprosto okouzlilo. Hned bych se stěhovala! 

Hell-Bourg

Oblast v okolí Hell-Bourgu je rájem pro milovníky pěších túr. Tras různých délek a náročností je tady nespočet. Možnost ubytování tu je také, takže nic nebrání tomu to pěkně po svých prozkoumat.

Cirque de Salazie

Cirque de Salazie je jednou z nejkrásnějších oblastí celého ostrova. Tak silnou energii, která proudí ze zalesněných hor a všudypřítomných vodopádů, jsme snad nikde jinde nezažili. Miluju to tady.

Záznam instagramových stories a pár záběrů z dronu

Mapa Cirque de Salazie