Jezero Grand Etang

Auto jsme nechali na malém parkovišti, které je vzdálené přibližně půl kilometru od jezera. Ač předpověď hrozila deštěm, slunce extrémně pálilo a bylo hrozné dusno. Kamenitou cestou jsme došli na rozcestí, kde cesta dolu vedla k jezeru, cesta nohoru k vyhlídce. Rozhodli jsme se sejít nejdříve k jezeru. Po chvilce se před námi v naprosté tichosti objevil Grand Etang v celé své kráse. Skalní stěny ho svíraly a odrážely se na jeho hladině. Byla to jednoduše nádhera.

Vpravo zatopená cesta, která vede kolem jezera

Před desetitísíci lety vyhloubila voda v masivu Piton de Neiges hluboké údolí a řeka dostala název Bras d'Annette. Po výbuchu sopky Piton de Fournaise sem stekla láva a zablokovala celé údolí i řeku. Postupem času se vytvořílo jezero a eroze vytvořila ploché dno s oblázky, pískem a bahnem. V nadmořské výšce 500 metrů se zároveň naplnilo mírně mineralizovanou vodou. 

Jezero se dá celé obejít a můžete si ho tak prohlédnout z různých míst. Asi v polovině narazíte také na vodopády, které se ze skalních stěn valí dolů. Cesta by měla trvat cca 3 hodiny. Ovšem množství vody v Grand Etang se často mění v závisloti na počasí. My jsme měli smůlu v tom, že den před naší návštěvou silně pršelo a cesta kolem jezera byla zaplavená, takže jsme se dostali jen ke břehu a mohli pozorovat jen oranžové rybky, kterých tam bylo opravdu hodně.

Břeh jezera Grand Etang

Místo túry okolo jezera jsme si vyšlápli na vyhlídku. Lepšímu výhledu ovšem bránilo ohromné kapradí. Skvěle byly vidět ale vodopády, které jsme ze břehu neviděli. 

Jezero a vodopády z vyhlídky

Grand Etang je další krásné místo na Reunionu, které stojí za návštěvu a to i s dětmi. Na to ticho nikdy nezapomenu, takhle nějak si představuji opravdovou oázu klidu.

Záznam z instastories

Poloha jezera Grand Etang