Val di Fiemme

Val di Fiemme

Ráno jsme otevřeli okenice a přivítalo nás slunce. Nemohla jsem se dočkat, až s Ellou zažijeme její další poprvé. Když jsem vybírala středisko, kam vyrazíme, měla jsem tři požadavky. Nesmí to být velký lyžařský areál a být tam příliš "atrakcí" pro děti, protože jsem nehodlala trávit celý den v dětském parku. Zároveň tam musí být dostatek modrých sjezdovek pro začátečníky. Vybrala jsem Alpe Lusia. Michal přišel ještě s jinými návrhy, ale mě to táhlo sem.

In the morning we opened the shutters and sun welcomed us. I could not wait to see Ella experiencing her first ride. When I was looking for the ski area, I had three requirements. It may not be a big ski area and not too many playgrounds for children, because I didn´t want to spend all day there. At the same time there must be plenty of easy slopes for beginners. I chose Alpe Lusia. Michal came up even with other proposals, but something pulled me here.

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Kola jsme vyměnili za lyže a vyrazili. Když jsme se blížili posledními serpentinami k Alpe Lusia, došlo mi, proč mě to sem táhlo a že jsme tu už byli. Přesně před šesti lety, kdy jsem byla teprve pár týdnů těhotná. Tenkrát mi bylo strašně zle a radši bych se někam zahrabala, než lyžovala. Od té doby jsme v Itálii na lyžích nebyli. Symbolicky jsme se tedy vrátili tam, kde jsme skončili.

We changed bikes for skis and set off. As we arrived to Alpe Lusia, I realized that we were already there and why I wanted to go exactly to this ski area. Me and Michal were here six years ago, when I was only a few weeks pregnant. I was terribly sick and I'd rather hide somewhere than to ski. Since then, we haven´t been to Val di Fiemme. Symbolically, we came back to where we left off.

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Sníh už byl jen na sjezdovkách a úplně dole byl mokrý a těžký. Slunce svítilo celý den a my si užívali každou minutu. Lyžařů bylo málo, takže jsme o Ellu nemuseli mít strach. Ze začátku jsme jezdili před ní a ukazovali stopu. Po nějaké době už ale nápovědu nepotřebovala a sama si určovala tempo. Sjela nakonec i červenou, aniž o tom věděla.

There was a snow on slopes only and when going down, it was wet and heavy. Nevermind, the sun was shining all day and we enjoyed every minute. There were only few skiers on slopes, so we didn´t have to worry about Ella. At the beginning, we showed her the right track. After some time, she enjoyed the ride on her own without any help. And she made a red slope without knowing about it.

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Samozřejmě i v Alpe Lusia jsou na děti připraveni. Asi v polovině mají dětský slalom se zvířátky a brankami, dole u pokladen je dětský park s pásem a také dětské hřiště. Ella si dětský slalom oblíbila, nevynechali jsme ho ani jednou.

Of course, Alpe Lusia ski area is child friendly. There is an easy slope with animals and slalom gates, down at the cash desk there is a kids park and a playground. Ella liked the kids slalom very much, we didn´t miss it even once.

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Pizza a aperol musí v Itálii prostě proběhnout! Menu tu mají u ski baru dokonce i v češtině a pravdou je, že Čechů sem jezdí opravdu hodně. Naštěstí poloprázdná terasa skýtala dostatek soukromí a my si tak mohli užívat dobrého jídla a pohody.

Pizza and Aperol is a must in Italy! Lots of Czechs are comming here, so no wonder there is a menu even in Czech at ski bars. Fortunately, half-filled patio at the bar gave us enough privacy and we were able to enjoy good food and well-being.

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Alpe Lusia

Kabinková lanovka. To byl pro Ellu opravdu velký zážitek. Kdyby mohla, jezdí pořád dokola. Ač nejsme nárůživí lyžaři a nejsme na sjezdovce od otevíračky do zavíračky, tak tentokrát jsme Alpe Lusia zavírali. Vůbec se nám nechtělo pryč. Byl to skvělý den, na který budeme rádi vzpomínat.

Gondola. This was a really great experience for Ella. If she could, she would go round and round. Although we are not fanatic skiers and we're not on slopes from opening to closing, this time we closed the Alpe Lusia. We did not want to leave. It was a great day that we will remember forever.

Alpe Lusia

Alpe Lusia