Výhled na jezero Bohinj

Nahoru na Vogel do výšky 1.535 mnm Vás i v létě dopraví kabinová lanovka, která jezdí každou půlhodinu. Už během jízdy se před Vámi otevírají krásné výhledy do okolí a na jezero Bohinj pod Vámi. Jen samotná jízda byla pro Ellu zážitkem. Od horní stanice lanovky můžete pokračovat ještě výše sedačkovou lanovkou na Orlove Grave, nebo se vypravit na jednu z několika pěších túr různých délek a obtížnosti.

Rozcestník na Vogelu

Naše první kroky vedly samozřejmě k přírodnímu hřišti, které se nachází hned pod terasou místní restaurace. Houpačka, prolézačka a hlavně bludiště zaznamenalo u Elly úspěch.

Our first steps led to a natural playground just below the restaurant's terrace. The swing, wooden house, and especially the labyrinth took Ella´s attention.

Hřiště pro děti

Bludiště

Když se dostatečně vyřádila, pozdravila v ohradě poníka a následně její pozornost upoutaly volně se potulující krávy. Na lidi byly evidentně zvyklé, protože si je všichni hladily a ony se dál spokojeně pásly, nebo válely.

Ačkoli předpověď strašila možnými přeháňkami, slunce svítilo a i v této nadmořské výšce bylo velké vedro. Rozhodli jsme se tedy s ohledem na Ellu projít pouze 1,4 km dlouhou naučnou stezku. Už na jejím začátku se před Vámi objeví dokonalé výhledy na Alpy.

Na stezce najdete šest informačních tabulí, kde si můžete počíst o historii, výhledech, o tamní fauně a flóře.

Stezka se vrací po sjezdovce pod sedačkovou lanovkou a podél bikeparku, který tu pro cyklistické nadšence funguje. Zvládne ji každý, nemá žádné velké převýšení, ani náročný terén.

Výlet na Vogel byl pro mě hlavně nostalgickou záležitostí. Dívala jsem se kolem sebe a nemohla uvěřit tomu, že tu jsem tentokrát v roli rodiče a ukazuju tohle místo své dceři. Bylo to krásné dopoledne na krásném místě.

Vogel Ski Resort