Výhled na jezero Bohinj

Nahoru na Vogel do výšky 1.535 mnm Vás i v létě dopraví kabinová lanovka, která jezdí každou půlhodinu. Už během jízdy se před Vámi otevírají krásné výhledy do okolí a na jezero Bohinj pod Vámi. Jen samotná jízda byla pro Ellu zážitkem. Od horní stanice lanovky můžete pokračovat ještě výše sedačkovou lanovkou na Orlove Grave, nebo se vypravit na jednu z několika pěších túr různých délek a obtížnosti.

You can take a cable car up to the Vogel to 1,535 m above sea level that runs every half hour. You have beautiful views of the surroundings and Lake Bohinj below you during the ride up. The ride itself was an experience for Ella. From the final station of the cable car, you can continue uphill to Orlove Grave by chairlift or you can choose one of the trails varying lengths and difficulty, for hiking.

Rozcestník na Vogelu

Naše první kroky vedly samozřejmě k přírodnímu hřišti, které se nachází hned pod terasou místní restaurace. Houpačka, prolézačka a hlavně bludiště zaznamenalo u Elly úspěch.

Our first steps led to a natural playground just below the restaurant's terrace. The swing, wooden house, and especially the labyrinth took Ella´s attention.

Hřiště pro děti

Bludiště

Když se dostatečně vyřádila, pozdravila v ohradě poníka a následně její pozornost upoutaly volně se potulující krávy. Na lidi byly evidentně zvyklé, protože si je všichni hladily a ony se dál spokojeně pásly, nebo válely.

When she got enough, she greeted the pony, and then her attention was caught by the loosely creeping cows. They seem to be used to people, because they didn´t mind touching, or even hugging.

Ačkoli předpověď strašila možnými přeháňkami, slunce svítilo a i v této nadmořské výšce bylo velké vedro. Rozhodli jsme se tedy s ohledem na Ellu projít pouze 1,4 km dlouhou naučnou stezku. Už na jejím začátku se před Vámi objeví dokonalé výhledy na Alpy.

Although the weather forecast scared us by the possible rain, the sun was shining, and there was quite hot even at that altitude. So we decided to hike only 1.4 km long educational trail. Already at the beginning, there is a perfect view of the Alps.

Na stezce najdete šest informačních tabulí, kde si můžete počíst o historii, výhledech, o tamní fauně a flóře.

On the trail you will find six information boards, where you can read about history, views, fauna and flora.

Stezka se vrací po sjezdovce pod sedačkovou lanovkou a podél bikeparku, který tu pro cyklistické nadšence funguje. Zvládne ji každý, nemá žádné velké převýšení, ani náročný terén.

The trail returns on the slope under the chairlift and along the bikepark, which is here open for all cyclist enthusiasts. Everyone can handle it, it does not have a big cant, nor a difficult terrain.

Výlet na Vogel byl pro mě hlavně nostalgickou záležitostí. Dívala jsem se kolem sebe a nemohla uvěřit tomu, že tu jsem tentokrát v roli rodiče a ukazuju tohle místo své dceři. Bylo to krásné dopoledne na krásném místě.

The trip to Vogel was special and nostalgic for me. I looked around and could not believe, I was here as a parent, and showing this place to my daughter. It was a beautiful morning in a beautiful place.

Vogel Ski Resort