U pokladny jsme si vzali mapu areálu, díky které jsme nemuseli bloudit. Víceméně jsme se drželi šipek, které ukazovaly směr prohlídky. Rozdělení Zoo na jednotlivé kontinenty nás hodně bavilo. Expozice a výběhy jsou podle kontinentů krásně a stylově udělané a přijde nám více kontaktní, než je pražská Zoo.

Expozice pštrosů a žiraf

V době naší návštěvy jsme mohli vidět mládě hyeny. Vyhřívalo se s matkou na slunci a seshora je hlídal otec.

Hyeny

Pohladit si rejnoka, je tady vyhlášenou atrakcí. Po vstupu do expozice si nejdříve musíte umít ruce, teprve poté se můžete rejnoků dotknout. Ve slané vodě jich v jezírku plave poměrně velký počet a hladit je je zlváštní pocit. Já s Ellou tvrdíme, že jsou slizcí, Michal naopak, že jsou sametoví. V expozici si můžete zakoupit i krevety, kterými je může krmit. Množství jídla je na den přísně hlídáno, takže jsme měli asi čtyři krevety, které jsme jim hodili.

Rejnoci

Než jsme se dostali do Austrálie a viděli vysněné klokany, pozdravili jsme cestou mnoho zvířat. I když se zdálo, že klokany nemůže nic překonat, přeci jen se u některých výběhů Ella zastavila. Hlavně surikaty a tučňáci ji svou hravostí zaujali. Plameňáci to u ní díky růžové barvě vyhrávají v každé Zoo.

Surikaty

Tučňáci

Plameňáci

Když se konečně dočkala klokanů, nejdříve zavládlo zklamání. V Zoo totiž chovají klokany rudokrké, kteří dosahují výšky maximálně 93 cm a tudíž byli pro ní moc malí. Ale protože k nim mohla být na vzdálenost pár centimetrů, klokani přebíhali přes chodník, který vedl středem výběhu a viděla na vlastní oči mládě ve vaku, nakonec se zklamání proměnilo v radost. A klokaní albíni byli krásným bonusem.

Expozice klokanů

Pomalu každou půlhodinu probíhá u vybraných zvířat komentované krmení, nebo prohlídka expozice. Můžete se také stát ošetřovatelem a děti si mohou užít nějaké z mnoha hřišť po celém areálu. Občerstvení najdete na každém kroku a pokud Vás začnou bolet nohy, nebo Vás začne honit bouřka, jako nás, můžete se zpátky ke vchodu svézt vláčkem.

Zlínská ZOO nás hodně bavila a pokud pojedeme zase někdy kolem, určitě ji znovu navštívíme. Přeci jenom jsme toho ještě dost neprošli. Více informací najdete na jejich stránkách.

ZOO Zlín